Ar storėjame nuo CO2?

Ar gali anglies dvideginis ore mus storinti? Šią hipotezę iškėlė danų mokslininkai, kuomet pastebėjo, kad Danijoje nutukusių gyventojų skaičius auga lygiagrečiai su anglies dioksido padidėjimu atmosferoje.

Mokslininkas Lars-Georg Hersougas studijavo plonų ir nutukusių žmonių svorį, kuriems daugiau nei 22 metai. Pirmiausia jis stengėsi išsiaiškinti, kodėl net ploniems žmonėms auga svoris.

„Paprastai daugelis teorijų teigia, kad stori žmonės turi daugiau riebalų nei ploni, kadangi jie per mažai juda“, – sakė Glostrupo universiteto ligoninės mokslininkų centro daktaras Hersoug.

Visgi atlikta studija parodė, kad per pastaruosius 22 metus smarkiai išaugo sustorėjusių žmonių skaičius. Kuomet mokslininkas bandė apžvelgti visas aplinkybes, kodėl taip galėjo nutikti, jis pastebėjo, kad per šiuos metus atmosferoje taip pat padidėjo anglies dvideginio koncentracija. Koncentracija augo paraleliai žmonių svoriui.

Mokslininkas iškėlė teoriją, kad hormoną oreksiną, kuris aktyvuoja kalorijas deginančius ruduosius riebalus ir kovoja su nutukimu, veikia anglies dvideginis.

Hersougas atkreipė dėmesį, kad JAV Rytų pakrantėje nutukusių žmonių skaičius labiausiai išaugo 1986-2010 metais. Šiuo laikotarpiu anglies dvideginio koncentracija buvo išaugusi labiausiai.


Tirdamas savo hipotezę, mokslininkas atliko eksperimentą. Viena grupė vyrų buvo specialiame klimato kambaryje, kur anglies dvideginio koncentracija buvo padidinta. Kita grupė buvo stebima įprastomis sąlygomis.

Po septynių valandų vyrams buvo leista pavalgyti. Pastebėta, kad vyrai, kurie buvo patalpoje su padidinta anglies dvideginio koncentracija ore, suvalgė 6 proc. daugiau maisto nei grupė, buvusi įprastose sąlygose.

Roberto Gordono universiteto mokslininkai (Jungtinė Karalystė) teigia, kad jei nutukę žmonės pradėtų laikytis dietos, jie galėtų prisidėti prie kovos su pasauliniu klimato atšilimu.

Tyrėjai paskaičiavo, kad jei pasaulyje kiekvienas viršsvorio turintis žmogus numestų 10 kg, C02 emisija sumažėtų 49.560 tonų per metus.

Mokslo darbuotoja Ana Gryka sakė: „Atsižvelgiant į tai, kad CO2 gamyba yra proporcinga kūno masei, sunkesni asmenys gamina daugiau.

Mokslininkės teigimu, svorio mažėjimas būtų naudingas tiek pačio žmogaus sveikatai, tiek būtų naudingas planetai.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Treisonas
2012-05-18 10:53
Mažiau ėskit daugiau judėkit ir nereiks svaigti ,kad jus storina CO2