Kuo naudinga druska

Nė vienas stalas neapsieina  be druskos. Ji mums – kasdienė ir nepakeičiama. Pagrindinės druskos rūšys yra trys: jūros druska, iškasamoji, arba vadinamoji žemės druska, ir vakuuminė, arba garinamoji. Seniausiai išgaunama druska yra jūros druska, tačiau mums labiau rūpėtų gydomoji. Pasak gydytojų-kosmetologų, tai – natūralus antiseptikas, slopinantis uždegimus, naikinantis bakterijas, dezinfekuojantis odą ir gleivinę. Druskos tirpalai ir vonelės skatina žaizdų gijimą, mažina prakaitavimą ir neleidžia rastis nemaloniam kūno kvapui.

Jūros druskoje yra ypač daug magnio, kalio, kalcio, geležies, jodo ir kitų naudingųjų medžiagų. Gydomųjų savybių turi ir paprasta druska, tačiau jos poveikis silpnesnis, nes ji būna išvalyta. Jūros druska tinkamesnė vonioms, vonelėms, kompresams, masažams. Tai puiki pagalbinė priemonė nuo odos, sąnarių, nervų ir kitų ligų, tuo tarpu „paprasta“ druska labiau tinka dezinfekuoti odą, skalauti gerklę ir inhaliacijoms.


Ypač vertingos druskingosios vonios: jos pagerina odos aprūpinimą krauju ir palankiai veikia medžiagų apykaitą. Jos naudingos sergantiesiems diateze, neurodermitu, psoriaze bei kai kuriomis kitomis odos ligomis. Be to, tam tikros koncentracijos druskos tirpalo vonios paspartina ir pagerina organizmo valymosi procesus. Medikai primena, jog prieš šią procedūrą visų kūno dalių temperatūra  turi būti vienoda, pavyzdžiui, reikia sušildyti sušalusias kojas. Taip pat svarbu, kad oda prieš procedūrą  būtų švari. Norint pasiekti profilaktinį poveikį, druskų kiekis vienai voniai neturi viršyti 300–400 g suaugusiesiems arba 5–10 gramų į mažą vonelę vaikams.

Gydomosios vonios daromos kas antrą dieną po 20–30 minučių; vieno kurso trukmė – 10–15 procedūrų. Kartoti jį galima ne anksčiau kaip po trijų mėnesių. Vonia su jūros druska gerina kraujotaką, mažina reumato, sąnarių, raumenų skausmus. Druskos vonios valo poras, skatina ląsteles atsinaujinti, gydo spuogus, stangrina odą. Jei netinkamai maitinatės, per mažai miegate, rūkote, patiriate stresą, anot medikų, druskos vonios su keletu lašų eterinio levandų aliejaus taps atgaiva ir kūnui, ir sielai.

Vonelės su jūros druska gelbsti ir nuo gausaus prakaitavimo. Smarkiai prakaituojančias pėdas kas vakarą 10–15 minučių reikėtų pamirkyti sūriame vandenyje. Suslogavus, gydytojai pataria,  į 1 litrą verdančio vandens įberti 2 kupinus šaukštus druskos ir pakvėpuoti garais. Šilti druskos prisotinti garai atpalaiduoja ir dezinfekuoja bronchus, lengvina kvėpavimą. Sergant  sloga, į nosį patariama įlašinti nesūrų druskos tirpalą.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Rugile
2017-10-24 21:29
Kita karta patariu rašyti ir vitaminus ir mineralus