Kuo naudingi mums jau įprasti egzotiški vaisiai?

Dauguma atvežtinių vaisių mums tapo tokie įprasti, kad pavadinti jų egzotiškais dažniausiai tiesiog neapsiverčia liežuvis. Jų galima įsigyti bet kurioje maisto prekių parduotuvėje, todėl nepasinaudoti tokia puikia galimybe būtų neprotinga. O ar žinote, kuo jie naudingi?

Avokadai

Slopina uždegimus, turi daug fitosterolių, karotinoidų, vitamino C ir E, magnio, seleno, cinko, omega-3 riebalų rūgščių ir kt. Reguliariai vartojant šiuos vaisius, organizmo uždegiminiai procesai slopsta, užkertamas kelias įvairių ligų (įskaitant ir vėžį) vystymuisi. Avokadai saugo širdį ir kraujagysles.

Greipfrutai

Tikriausiai jau girdėjote, kad šių vaisių sėklos nepūva netgi komposte, kadangi jose yra labai stiprių natūralių antibiotikų, kovojančių su grybeliais, virusais ir parazitais, o geriausia yra tai, kad visi šie „neprieteliai“ neįgyja imuniteto netgi vartojant preparatą ilgą laiką.

Kai kurie tyrimai rodo, kad greipfrutų sėklų ekstraktas gali sumažinti hepatito C sukeliamų kepenų ląstelių pažeidimus net 80 %. Tai stiprus antioksidantas, stimuliuojantis riebalų skaidymą ir didinantis organizmo jautrumą insulinui.

Kokosai


Kokosai ir motinos pienas – tai vieninteliai laurino rūgšties šaltiniai. Ji stiprina imunitetą. Žmogaus organizme laurino rūgštis perdirbama į monolauriną, naikinantį virusus (ŽIV, tymus, herpesą ir kt.) bei daugumą bakterijų.

Kokosų aliejus mažina diabeto ir širdies ligų vystymosi tikimybę, padeda išvengti osteoporozės, gerina maisto ir mineralinių medžiagų (pavyzdžiui, kalcio ir magnio) įsisavinimą.

Bananai

Vienas iš geriausių kalio šaltinių. Viename banane yra maždaug 467 mg kalio ir tik 1 mg natrio. Šie vaisiai padeda reguliuoti arterinį kraujospūd ir išvengti aterosklerozės. Be to, bananuose gausu ląstelienos, teigiamai veikiančios virškinamojo trakto veiklą.

Vartoti bananus labiausiai patartina turintiems skrandžio opų, nes šių vaisių ir pieno mišinys slopina druskos rūgšties gamybą. Juose yra pektinų, oligosacharidų (prebiotikų), teigiamai veikiančių žarnyno mikroflorą.

Ananasai

Jie padeda skaidyti riebalus, pasižymi uždegimus slopinančiu poveikiu, todėl Afrikos, Azijos, Australijos ir Amerikos čiabuviai vartoja šiuos vaisius pūlinių ir žaizdų gydymui.

Ananasuose gausu vitaminų ir mineralinių medžiagų: kalio, geležies, vario, mangano, kalcio, jodo, vitamino C, karotino, tiamino. Vaisiai tinka širdies ir kraujagyslių ligų, peršalimų ir viršutinių kvėpavimo takų ligų profilaktikai. Kai kurie specialistai tikina, kad ananasai užkerta kelią onkologinėms ligoms.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
as
2013-03-01 09:51
skanu
Vita
2012-06-28 17:48
Turint omenyje tai, kad egzotiniai vaisiai atvežami chemiškai apdirbti (kad nesugestų), tai vargu ar iš jų yra kokia nors nauda