Į mitybą įtraukite šias kruopas – organizmą aprūpinsite reikalingomis medžiagomis

@ Shutterstock

Kadaise kuskusas buvo laikomas Šiaurės Afrikos delikatesu, o dabar jis valgomas visame pasaulyje. Tiesą sakant, jį galima rasti daugumos maisto prekių parduotuvių lentynose. Tai – perdirbtas grūdų produktas, pagamintas iš kietųjų kviečių arba manų kruopų miltų. Nepaisant to, kad tai yra perdirbtas produktas, kuskuse yra nemažai sveikatai naudingų medžiagų: skaidulų, baltymų, ypač daug seleno.

 

Yra trys kuskuso rūšys: Maroko, Izraelio ir Libano. Maroko kuskusas yra labiausiai paplitęs pasaulyje, jo kruopos yra itin mažos, smulkios. Izraelio, dar kitaip vadinamas perliniu kuskusu, išsiskiria didesnėmis, pipirų dydžio, kruopomis, kuria reikia ilgiau virti. Ši kuskuso rūšis pasižymi riebesniu ir sūresniu skoniu. Libano kuskuso kruopos yra didžiausios ir jas reikia ruošti ilgiausiai iš visų trijų rūšių.

 

Susipažinkite, kuo gali būti sveikatai naudingos kuskuso kruopos:

 

  1. Mažina riziką sirgti širdies ligomis. Kuskuse yra gausu seleno. Vienoje puodelyje kuskuso yra daugiau nei 60 proc. rekomenduojamo suvartoti seleno kiekio per dieną. Selenas yra svarbus antioksidantas, padedantis apsaugoti kūną nuo uždegimų. Dėl šios gyvybiškai būtinos medžiagos sumažėja rizika sirgti širdies ligomis, nes selenas sumažina uždegimus ir oksidacinį stresą (laisvųjų radikalų ataką prieš ląsteles). Jo antioksidacinė funkcija taip pat gali padėti sumažinti apnašų ir „blogojo“ MTL cholesterolio kaupimąsi arterijų venose ir jų sienelėse.

     
  2. Sumažina riziką sirgti vėžiu. Buvo atlikta keliasdešimt didelės apimties tyrimų, kuriuose dalyvavo daugiau nei 350 000 žmonių, ir nustatyta, kad didelis seleno kiekis kraujyje gali apsaugoti nuo tam tikrų vėžio formų. Kai kurie tyrimai parodė sąsają tarp seleno trūkumo ir padidėjusia prostatos vėžio rizika. Be to, paaiškėjo, kad vartojant pakankamą kiekį seleno kartu su vitaminais C ir E, rūkantieji (ir ne tik) sumažina plaučių vėžio riziką.

     
  3. Stiprina imuninę sistemą ir kovoja su uždegimais. Kuskuse esantis selenas taip pat gali sustiprinti imuninę sistemą. Šis antioksidantas, kaip jau minėta anksčiau, padeda sumažinti kūne uždegimo procesus, oksidacinį stresą, tokiu būdu stiprindamas imunitetą. Selenas taip pat padeda įsisavinti vitaminus: C ir E, kurie padeda pagerinti imuninės sistemos veiklą.

     
  4. Sveikas baltymų šaltinis. Kuskusas yra geras bei sveikas augalinių baltymų šaltinis, kurį rekomenduojama įtraukti į vegetarišką, ir ne tik, mitybą. Kaip žinoma, baltymai, arba dar kitaip, amino rūgštys, dalyvauja beveik kiekviename organizmo medžiagų apykaitos procese ir yra būtina statybinė kūno medžiaga.
» Rašyti komentarą