Ar persivalgymas gali būti naudingas

Pasirodo, taip. Kaip rodo nauji Heršio (Pensilvanija) mokslininkų tyrimai, persivalgymas, t. y. didelio maisto kiekio suvartojimas per trumpą laiką, gali žmonėms padėti atsikratyti priklausomybės nuo psihotropinių medžiagų, alkoholio ir narkotikų. Šis atradimas gali būti labai naudingas gydant bet kokį žalingą įprotį. Alkoholizmas – tik vienas iš jų, tačiau labai paplitęs tarp abiejų lyčių atstovų, teigia Patricia Sue Grigson.


Ir persivalgymui, ir narkotikų vartojimui būdinga tai, kad prarandama kontrolė. Praradus kontrolę vienos ligos atveju, prarandama ir kitos, o tai reiškia, kad radus būdą atsikratyti vieno įpročio, nušaunami du zuikiai vienu šūviu. Grigson drauge su savo kolegomis atliko bandymus su graužikais. Žiurkės, kurioms leisdavo narkotikų, buvo skiriama įvairi dieta. Pirmajai bandomųjų grupei duodavo normalaus maisto, antra visada galėjo gauti riebaus, trečia riebaus maisto gaudavo tik kartą per dieną.

Ketvirta grupė gaudavo kenksmingo maisto 3 kartus per savaitę. Pasirodė, kad narkotinė priklausomybė sumažėjo toms žiurkėms, kurios gaudavo riebaus maisto pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais. Mokslininkai padarė išvadą, kad racionalus „persivalgymas“ gali tapti vaistu nuo įvairių priklausomybių. Tuo tarpu nekontroliuojamas piktnaudžiavimas riebalais tik padidindavo priklausomybę nuo narkotikų.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
jule
2012-05-17 19:59
jeigu nutinka taip netycia tai labai gerai padeda verdin gastro complex preparatas, man asmeniskai geriau nei mezymas padejo, isgeriau dvi kapsulytes ir sutvarke visus nesklandumus. Jis naturalus augalinis is zoleliu, neturi jokio salutinio poveikio, ir tikrai geriau nei fermentai veikia, visiems rekomenduociau isbandyti po svenciu
sandra
2012-05-15 10:20
nelabai