7 neįprasti medaus panaudojimo būdai

Medus yra vienas geriausių ir skaniausių gamtos siūlomų produktų, kuris gali padėti nuo gerklės skausmo ar kosulio. Pirmasis bitininkystės įrašas datuojamas 2400 m. pr. Kr., Kaire. Tūkstantmečius viso pasaulio kultūros, įskaitant: egiptiečius, graikus, romėnus ir kinus, naudojo medų įvairioms reikmėms – tiek medicinoje, tiek kulinarijoje. Dažniausiai medus naudojamas kaip saldiklis, pakeičiantis cukrų, tačiau jo paskirtis tuo dar tik prasideda.

 

Medus gali būti naudojamas:

 

  1. Paspartinti nudegimų ir žaizdų gijimą. Jau nuo seno medus naudojamas lengviems nudegimams ir žaizdoms gydyti, taip pat – kaip prevencinė priemonė siekiant išvengti infekcijų, nusideginus. Jis paspartina gijimo procesus, sumažina randų susidarymo tikimybę.

     
  2. Atminčiai gerinti. Atliktų tyrimų metu pastebėta, kad moterų trumpalaikė ir ilgalaikė atmintis po menopauzės, vartojant reguliariai medų, pagerėja taip pat, kaip ir taikant estrogeno ir progestino hormonų terapiją.

     
  3. Nuo pūslelinės. Dubajuje atlikti tyrimai parodė, kad medus yra veiksminga priemonė, taikant vietiniam burnos ir lytinių organų pūslelinės gydymui. Medus gali išgydyti pūslelinės sukeltus pažeidimus taip pat greitai, kaip tepalai, kuriuos rasite vaistinėje, ir dar labiau sumažinti niežėjimą.

     
  4. Kaip prevencinė priemonė nuo inkstų vėžio. Medus pasižymi antioksidacinėmis savybėmis. 2011 m. Irane atliktas tyrimas parodė, kaip medus veikia inkstų ląstelių karcinomą – inkstų vėžio rūšį. Tyrėjai nustatė, kad medus veiksmingai sustabdo vėžinių ląstelių dauginimąsi, tačiau reikia dar išsamesnių tyrimų.

     
  5. Palengvinti hemorojaus simptomus. Tyrimų metu pastebėta, kad medaus, alyvuogių aliejaus ir bičių vaško mišinys, palengvina hemorojaus sukeltą niežėjimą ir skausmą išangėje.

     
  6. Gali skatinti vaisingumą. Atlikus tyrimus su žiurkėmis, pastebėta, kad medaus vartojimas gali padidinti spermatozoidų skaičių, tačiau per didelis medaus kiekis gali neigiamai paveikti vaisingumą.

     
  7. Gali pagerinti odos būklę. Psoriazė yra dažna odos liga, sukelianti paraudimą, pūsles, niežėjimą ir žaizdas. Paprastai ji yra gydoma vietiniais kremais, kuriuose yra kortikosteroidų ar vitamino D, tačiau medus kartais gali būti veiksmingesnė priemonė. Tyrimų metu nustatyta, kad medaus, alyvuogių aliejaus ir bičių vaško mišinys, daugumai psoriaze sergančių žmonių, padeda sumažinti odos paraudimus, pleiskanojimą ir niežėjimą.
» Rašyti komentarą