11 natūralių aromatų ir jų poveikis nuotaikai (foto)

Levandos padeda užmigti
 
Levandų eterinio aliejus puikiai ramina kūną, padeda akimirksniu atsipalaiduoti, o koncentruotas kvapas – nuostabi kovos su nemiga priemonė.
 
Cinamonas gerina galvos smegenų veiklą
 
Šis prieskonis pasižymi ypatinga jėga. Įrodyta, kad cinamono kvapas gerina motoriką, regėjimą, atmintį ir dėmesingumą.
 
Pušų kvapas mažina stresą
 
Japonų mokslininkai atliko bandymą: jie dvi bandomųjų grupes išsiuntė pasivaikščioti: pirmą grupę – į pušyną, antrą – į lapuočių mišką. Antroji grupė grįžo jausdama nerimą ir nepasitenkinimą, pirmoji jautėsi pailsėjusi, smagesnė. Išvados akivaizdžios.
 
Šviežios žolės kvapas pakelia nuotaiką
 
Tai – pirma. O antra – šis kvapas neleidžia susilpnėjusioms protinėms jėgoms ir užkerta kelią nuovargiui.
 
Citrusai suteikia žvalumo
 
Šis aromatas tikriausiai net ir negyvėlį priverstų atsistoti ant kojų. Citrusinių vaisių aromatas padeda organizmui išskirti tiek energijos ir išsaugoti jos taip ilgai, kiek to reikia.
 
Vanilė nuteikia geraširdiškai
 

Vanilė pasaldina gyvenimą, daro charakterį geresnį, malonesnį. Ji padeda išsaugoti pusiausvyrą tarp sutelktumo ir atsipalaidavimo.
 
Moliūgai veikia kaip afrodiziakas
 
Neseniai atlikti tyrimai parodė, kad 40 % vyrų jaudina meliono ir levandos aromatų derinys. Netikėta!
 
Mėtos – dėmesio koncentracijai
 
Mėtos valo kvėpavimo takus, suteikia žvalumo, stimuliuoja smegenų aktyvumą.
 
Jazminai – kovai su depresija
 
Jazminų aromatas padeda išlikti dėmesingesniems ir... kovoti su blogomis mintimis. Puodelis jazminų arbatos – geresnė priemonė nei liūdna daina.
 
Obuoliai malšina migreninius skausmus
 
Tiems, kuriuos vargina galvos skausmų priepuoliai, verta netoliese turėti keletą obuolių. Be to, kad jų kvapas malšina skausmą, jis taip pat padeda sumažinti nerimą.
 
Alyvuogių aliejaus kvapas slopina apetitą
 
Mokslininkai pastebėjo, kad žmonės greičiau pasisotina, jeigu patiekalas paruoštas būtent su alyvuogių aliejumi. Mes šiek tiek „užkandame“ jau vien jo pauostę net ir pačių nekaloringiausių salotų, užpiltų alyvuogių aliejumi. Tai padeda ilgiau išlikti sotiems.
 
Būkite sveiki!

» Rašyti komentarą
» Komentarai
hmmm
2015-04-01 13:17
nepamirškit, kad stimuliacija vis tiek būtina, kaip ir nevartojant vaistų. Ir poveikis kiekvieno atveju gali būti šiek tiek kitoks (t.y. skirsis veikimo trukmė ir pan.)
p.s.
2015-03-30 13:14
daugiau apie šį vaistą galima paskaityti čia: http /goo.gl/i5Byz0 (mokslinių tyrimų rezultatai, statistikos ir t.t.). Siūlau užmesti akį.
Šaras
2015-03-30 13:13
Spedra suveikia per 15-30 minučių, poveikis tęsiasi 6 valandas ir daugiau. Galima vartoti su maistu ar be jo - nesvarbu. Geriama pagal poreikį dozėmis nuo 50 iki 200 mg. Smagiausia, kad net receptas nebūtinas - vaistinėse duoda ir taip, tik dozę reikėtų žinot.
Šaras
2015-03-30 13:12
na, dėl kvapų nežinau, o vaistai tai tikrai veikia. Natūralios priemonės, manau, labiau tinka profilaktikai. Man iš visų vyrams skirtų vaistų labiausiai tiko ir patiko Spedra - naujausia ir saugiausia viagros alternatyva. Toleruojama daug geriau, ir privalumų turi daugiau, negu pirmtakė, kuri gali sukelti vėžį, apakimą ir kitas rimtas ligas.