Mokslininkai ir viso pasaulio dietologai nesiliauja skambinę pavojaus varpais: žmonės per daug piktnaudžiauja saldžiais gazuotais gėrimais! Dažniausiai akcentuojama tik ta žala, kuri daroma virškinimo traktui (gali sukelti skrandžio opaligę) ir figūrai (turi daug kalorijų ir skatina nutukimą), tačiau negatyvių padarinių sąrašas čia nesibaigia.
Atkreipkite dėmesį, gal jūsų vaikas miega ar žiūri televizorių išsižiojęs, čiulpia pirštą? Neretai tėvai neįtaria, kad šie žalingi įpročiai kenkia veido bei žandikaulių vystymuisi. Šie įpročiai atsiranda jau nuo kūdikystės vaikui pradėjus žįsti krūtį, čiulpti čiulptuką ar pirštą. Vis labiau ieškant, kaip pašalinti žalingus įpročius, tobulėjant t...
Mamos išleisdavo, o vaikai susigalvodavo įvairiausių žaidimų savo arba draugų kieme – žaisdavo „Žemę“ su peiliais, gaudynių, mergaitės šokinėdavo per gumytę, visi susijungdavo „Kvadratui“ arba „Ali Baba“. Dabar rūpestingi tėvai turbūt susiimtų už galvos ir sakytų, kad anksčiau buvo anksčiau, o dabar laikai pasikeitė ir tokie žaidimai pernelyg pa...
Jauniausias šeimos narys Viljamas gimė šiek tiek kitoks, negu jo broliukai ir seserys – jis serga Dauno sindromu. Kūrybingas tėvelis Adamas nusprendė jį apdovanoti supergaliomis – fotografo nuotraukose mažasis Viljamas moka … skraidyti!
Yra daugybė būdų, padedančių sumažinti diskomfortą „tomis“ dienomis. Vienas iš jų – mitybos pakoregavimas.
Nekokybiški akiniai nuo saulės – tai ne tik į balą išmesti pinigai, bet ir grėsmė sveikatai. Į ką reikėtų atsižvelgti, kad juos rinkdamiesi neapsiriktumėte?
Noras turėti gražią, liekną ir patrauklią figūrą puikiai suprantamas ir pažįstamas kiekvienam – o ypač pavasarį, kai nusivilkus storą žieminį megztinį išryškėja sukaupti nereikalingi kilogramai. Ką daryti?
Vaikams reikalinga nuolatinis dėmesys ir kontrolė. Jų negalima palikti vienų, be priežiūros – ypač kai jie tik išmoksta šliaužioti ir vaikščioti, pasiekti tai, kas padėta ant stalo arba lentynose. Maži vaikai pasaulį pažįsta ne tik pirštukais, bet ir burna – tai reiškia, kad mažylio skrandyje arba kvėpavimo takuose gali atsidurti begalė sunkiai ...
Tinkama būsimosios mamytės mityba yra itin svarbi – ypač tais atvejais, kai nėštumą komplikuoja lėtinės ligos. Ką gali patarti gydytojas?
Italai – tikri meistrai pačiose įvairiausiose sferose: jie moka gražiai gyventi ir patirti gyvenimo malonumą, jie sugeba prisitaikyti ir išsisukti… Iš jų yra ko pasimokyti!
Pavasaris jau džiugina pirmaisiais saulės spinduliais, žiema užleidžia pozicijas. Saulė šviečia vis dažniau, padvelkia švelnus vėjelis, ir apie šaltį galvoti nebesinori. Tačiau gydytoja dermatologė Neringa Lapinskienė ir pasirodžiusios naujos krioterapijos gydymo galimybės skatina į šaltį pažvelgti kitomis akimis.
Jei pastebėjote, kad jūsų vaikas pasidarė dirglus, skundžiasi nuovargiu ar įvairiais negalavimais – greičiausiai per žiemą nusilpo jo imuninė sistema ir būtina kuo greičiau imtis priemonių.
Sėdėti tarp keturių sienų, žiūrėti televizorių, gadintis sveikatą ir rūgti – ne pats geriausias pasirinkimas pensininkams. Tokiame amžiuje atsiranda gana daug laisvo laiko. Išnaudokite jį smagiai, įdomiai ir prasmingai!
Kasmet su hipertonija susiduria vis jaunesni žmonės. Tai – viena iš labiausiai paplitusių ligų. Kaip sau padėti? Kaip maitintis ir ką reikėtų žinoti apie jūsų meniu, jeigu kraujo spaudimas yra per aukštas?
Egzistuoja nuomonė, kad vyrai labiau linkę psichologinius nukrypimus, negu moterys, o ir patys sutrikimai esą sunkesni, turi daugiau simptomų. Kaip yra iš tikrųjų ir ką reiškia pasikeitęs vyro elgesys?
Bėgant metams sveikatos mažėja, o raukšlių atsiranda vis daugiau... Kaip nustoti apie tai galvoti? Štai ką pataria psichologai.
Ko gero nesutiktume moters, kuriai karts nuo karto neiškiltų intymių klausimų, į kuriuos norėtųsi gauti atsakymus. Žinoma, esant rimtesnei situacijai, reikėtų kreiptis į savo gydytoją, tačiau kiekvieną kart nebėgsi gi pas ginekologą, o ir kartais būna nepatogu klausti.
Blogą kojų kvapą, įtrūkimus ir nepakeliamą niežulį galima įveikti. Sveikos kojos – jūsų rankose!
Esant normaliam atmosferos slėgiui, mus „spaudžia“ 10500 kg oro našta. Tačiau kartais netgi visai nedideli atmosferos slėgio svyravimai ženkliai pablogina savijautą. Kas į šiuos pokyčius reaguoja labiausiai ir kaip sau padėti?
Šiandien daugybė žmonių sutrikusiam regėjimui koreguoti renkasi kontaktinius lęšius. Tačiau ekspertai perspėja: neteisingi lęšių nešiojimo įpročiai ir jų pirkimas iš nepatikimų šaltinių gali sukelti rimtų akių sveikatos problemų.
Vienas britų žurnalas yra paskelbęs atlikto eksperimento duomenis, kurio metu nustatyta, kad moteris, gyvenusi 50 metų santuokoje su knarkiančiu vyru, praranda 4-erius metus miego.