Nuolat atsinaujinančioje ir tobulėti siekiančioje Klaipėdos valstybinėje kolegijoje (KVK) – dar vienas žingsnis į priekį. Aukštojoje mokykloje baigiamas įgyvendinti projektas, kurio metu kartu su Rygoje (Latvija) įsikūrusia aukštąja mokykla ISMA buvo sukurta ir pradėta įgyvendinti unikali jungtinė studijų programa „Sveikatingumo paslaugų vadyba“...
Ne dėl visų sveikatos sutrikimų ryžtamės apsilankyti pas gydytoją. Nagų grybelis – liga, kurios nereikia bijoti ar gėdytis, tačiau ir ignoruoti jos negalima. Ką apie ją reikia žinoti?
Šis žmogus gimė „kitoks“ – jis neturėjo nei rankų, nei kojų. Jis išmoko būti laimingas ir džiaugtis gyvenimu. Dabar jis augina sūnelį bei įkvepia ir dovanoja viltį milijonams kitų (ne tik tokiems, kaip jis, bet ir iš pažiūros visiškai sveikiems, bet nelaimingiems žmonėms).
Šio testo autorius – žymus britų psichologas Pipas Wilsonas. Testas buvo sukurtas mokiniams, siekiant išsiaiškinti, kokie vaikams buvo pirmieji metai mokykloje. Tačiau vėliau pasirodė, kad šis testas aktualus ir suaugusiesiems. Jis padeda žmogui nustatyti savo tikrąją ir trokštamą emocinę būseną ir geriau suvokti savo padėtį bendruomenėje.
70-ies metų amžiaus močiutė gali būti guvi ir energinga, o 20-metis – apatiškas ir nuolat pavargęs. Amžius, nurodytas dokumentuose, ne visada sutampa su realiu organizmo amžiumi. Pasitaiko, kad kalendorinis ir biologinis amžius nesutampa visiškai. Siūlome atlikti nedidelį testą ir pasitikrinti, kiek jums metų iš tikrųjų.
Nuolat norite gerti? Neignoruokite savo troškulio – tai gali būti rimtos ligos simptomas!
Kodėl vaistų poveikis vyrams ir moterims būna skirtingas?
Karštą vasarą norinčių atsigaivinti vandens telkiniuose netrūksta, tačiau dažnai net nesusimąstoma, kokie pavojai sveikatai gali jų laukti.
Kai temperatūra lauke pakyla iki 30 laipsnių ir daugiau, butas pradeda priminti įkaitintą krosnį. Karštomis dienomis tokiose patalpose būti nepaprastai sunku. Laimei, yra būdų, padedančių išgyventi šį nelengvą periodą ir atvėsinti namus net ir be brangaus kondicionieriaus.
Net 72 procentai 18-40 metų amžiaus Lietuvos moterų prieš menstruacijas ir jų metu patiria priešmenstruacinio sindromo simptomus. Remiantis naujausiais duomenimis, septynioms iš dešimties Lietuvos moterų šie simptomai trukdo gyventi visavertį kasdienį gyvenimą - 43 procentai moterų teigia, kad dažnai jaučia varginančius simptomus. Net 23 procent...
Yra įvairių kovos su egzema būdų. Pirmojoje straipsnio dalyje aptarėme, kaip reikėtų pakeisti savo gyvenimo būdą, kad palengvintumėte ligą. Dabar pakalbėsime apie natūralias pagalbines priemones.
Šia kankinančia liga gali sirgti įvairaus amžiaus žmonės. Nuo jos gydytojai dažniausiai išrašo steroidinio kremo, tačiau jis padeda ne visiems. Laimei, yra ir kitų kovos su egzema būdų. Juos galima suskirstyti į dvi grupes: gyvenimo būdo keitimą ir natūralias priemones.
Šie produktai pasižymi dideliu maistingumu ir yra gerai įsisavinami, nesukelia pilvo pūtimo ir normalizuoja žarnyno veiklą – žinoma, su sąlyga, kad sukramtysite gerai ir mėgausitės jais ramiai ir niekur neskubėdami.
Vasara – tai pramogų, atostogų, aktyvaus laisvalaikio ir buvimo gamtoje metas, tačiau besidžiaugiant puikiu oru reikėtų nepamiršti savo sveikatos bei saugumo. Labai patartina pakoreguoti savo dienos ritmą ir mitybą, pasirinkti tinkamas apsaugos nuo saulės priemones, gerti pakankamai skysčių... Štai dar keli naudingi patarimai.
Prieš dvejus su puse metų šešiametis Kristianas Makfilamis sužinojo, su kokiomis problemomis susiduria vėžiu sergantys vaikai. Tada jis nusprendė atsiauginti plaukus ir paaukoti juos perukams. Per tą laiką berniukas užsiaugino 25 cm ilgio kasas. Keturios nukirptos uodegytės iškeliavo tiems, kam jų reikėjo labiau.
Vasara – daugelio iš mūsų mėgstamas metų laikas, tačiau dailiosios lyties atstovėms jis atneša ne tik geresnę nuotaiką ar įdegį... Jau paprastai komfortu nepasižyminčios mėnesinių dienos karštuoju metų laiku tampa dar sudėtingesnės: pagausėjęs kraujavimas, prakaitavimas, o kur dar kelionių metu kylantys nepatogumai! Kaip palengvinti šias dienas?
Vidurių užkietėjimas vaikams – ne toks jau retas reiškinys. Priežasčių gali būti daug, o „scenarijus“ daugiau ar mažiau visada toks pat: mažylis kenčia, verkia, o mama, išbandžiusi daugybę liaudiškų receptų, taip pat pasiruošusi nuleisti rankas ir verkti kartu su vaiku. Bėda tik ta, kad niekas nuo to nepasikeis, todėl reikia susiimti ir pamąstyt...
Krūtų ir (arba) spenelių pienligė gali sukelti stiprų skausmą tiek spenelyje, tiek visoje krūtyje. Jeigu liga nėra laiku ir tinkamai gydoma, šis skausmas gali būti priežastimi anksti nustoti maitinti kūdikį krūtimi.
Prakaitavimas – natūralus organizmo procesas, padedantis kontroliuoti kūno temperatūrą ir šalinti toksinus. Visgi dėl jo kartais galima pakliūti į itin nemalonias situacijas...
Neginčijama tiesa, kad aktyvus laisvalaikis yra raktas į sveikatą. Tad tėvai skatina savo vaikus užsirašyti į krepšinio, futbolo, plaukimo ar kitas treniruotes. VšĮ „Kretingos maisto“ mitybos specialistė Aldona Blyžienė perspėja, kad tėvai, besidžiaugdami sportuojančiais vaikais, dažnai per mažai skiria dėmesio jų mitybai.
Jeigu skauda gerklę, smulkiai supjaustykite svogūną ir užpilkite cukrumi. Po kelių valandų perkoškite ir gerkite po šaukštelį. Citrinos sultys, pasaldintos medumi,- geriausias vaistas užkimus.