Psichologės konsultacija. Nepasitikiu kitais žmonėmis, esu nuolat įsitempusi

Psichologės konsultacija. Nepasitikiu kitais žmonėmis, esu nuolat įsitempusi

Dažnai jaučiu baimę, nepasitikejimą kitais žmonėmis, savimi, pilna visokiausių minčių, jaučiu nerimą, bejėgiškumą. Toks vaizdas, kad visi manęs nemėgsta, už nugaros kalba. Visada būnu įsitempusi. Kartais būna pykčio protrūkiai, išsilieju ant sūnaus arba vyro. Baimės jausmas atsiranda kai bendrauju su kitais žmonėmis, o jei susinervinu visa pradedu drebėt, negaliu susitvardyti, drebulys toks stiprus. Gal aš sergu kokia psichikos liga tik pati dar to nežinau.

Rašote apie savo patiriamus jausmus. Nerimaujate, jaučiatės bejėgė, pykstate. Panašu, jog savo jausmų nebesuprantate, nebemokate su jais gyventi, juos tinkamai išreikšti ir dėl savo intensyvių būsenų nerimaujate. Jūsų laiškas gana padrikas, chaotiškas, greičiausiai ir viduje jaučiate chaosą. Baiminatės,
jog tai bus kokia psichikos liga. Emocinė sveikata suprantama ne tik kaip kokio nors sutrikimo nebuvimas (pvz., depresijos, generalizuoto nerimo), bet ir kaip žmogaus gerovės būsena. Emociškai sveikas žmogus geba savo emocijas atpažinti, suprasti, įvardinti, bei išreikšti nekenkdamas sau ir aplinkiniams.
Psichologinė pagalba reikalinga tuomet, kai dėl savo emocinės būsenos nebegalite dirbti, bendrauti, mylėti ir žaisti. Jūs pati galite bent akimirkai sustoti ir atsakyti į keletą klausimų. Kada ėmėte nepasitikėti kitais žmonėmis ir savimi? Kada ėmėte manyti, jog kas nors už nugaros Jus apkalbinėja ar, kad Jūsų nemėgsta? Kas slypi už Jūsų susierzinimo, nepasitikėjimo, nerimo? Kas iššaukia tuos jausmus?

Jei jaučiate, kad imate kenkti sau, griauti savo santykius dėl to, kad pvz., nemokate išreikšti pykčio (rašote, kad išliejate pyktį ant vyro ir sūnaus), ar nesuprantate savo susierzinimo; jei nebegalite bendrauti su aplinkiniais, nes kamuoja nerimas pats laikas kreiptis į psichikos sveikatos specialistą (psichologą, psichoterapeutą). Su jo pagalba galėsite apsvarstyti, kokia pagalba Jums reikalinga būtent šiuo metu.

 

Daugiau psichologės atsakymų rasite: Psichologė Reda Rizgelytė-Viskontienė 
Psichologės svetainė: Psichologiniskonsultavimas.lt

Turite klausimų? Reikia patarimų? Rašykite adresu: [email protected]

 

Komentarai (1)

2013-11-09 14:23
Emocinė pagalba kiekvienam - pasitikiusavimi.lt jei nori pabusti su šypsena :)

Ar žinote, kad...

Knarkimo problemos nekankina kosmonautų. Nesvarumo būsenoje išnyksta ne tik ši, bet ir kitos su miegu susijusios problemos.

Kitas faktas