Taisyklinga ir graži laikysena – tai sveikas įprotis, įgūdis, įgyjamas bėgant laikui. Svarbu stiprinti nugaros raumenis, įprasti laikyti ją tiesią, taip pat kovoti su psichologinio pobūdžio problemomis – juk jos daro itin didelę įtaką tam, kaip mes atrodome sau ir aplinkiniams
Kodėl kai kurie žmonės kūprinasi?
Ar jums teko kada matyti pasitikintį savimi žmogų, kuris eitų įtraukęs galvą į pečius ir susirietęs? Vargu... Juk paprastai pasitikintys savimi ir žinantys savo vertę asmenys vaikšto išdidžiai pakėlę galvą, atstatę krūtinę ir pasitempę. Štai kodėl norint pagražinti laikyseną visų pirma reikia save pamilti ir pradėti vertinti. Lengva pasakyti... O kaip padaryti?
Pagirkite save už tai, ko pasiekėte, stenkitės savęs negraužti, padėkite kitiems žmonėms. Išmokite daryti ką nors, ko nesugeba jūsų artimieji, draugai ar pažįstami – pavyzdžiui, pradėkite gaminti skanius ledus ar kokteilius – tada tikrai turėsite priežastį didžiuotis savimi.
Nereikia gėdintis aplinkinių žvilgsnių. Atloškite pečius, įtraukite pilvą, ištiesinkite nugarą, ir pamatysite, kad dėmesio jums nepritrūks.
Šis tas apie eiseną
Graži eisena yra tokia pat svarbi, kaip ir laikysena. Jeigu norite tiesiog plaukti ar skrieti gatve, reikėtų rinktis patogią avalynę su vidutinio aukščio kulniuku. Pradėkite žingsnį nuo kulnų, tada perkelkite svorį ant vidurinės pėdos dalies, o galiausiai – ant pirštų galų. Nereikia einant kryžiuoti kojų, kaip tai daro kai kurios manekenės. Eisena turi būti natūrali.
Eiti reikėtų tiesia linija. Kojos gali būti šiek tiek pasuktos į išorę, bet tik ne į vidų. Nugara tuo tarpu laikoma tiesiai, stengiamasi nelinkti į priekį. Mojuokite savo rankomis į taktą: persistengti nereikia, tačiau susikaustyti taip pat negerai.
Pasaulio sveikatos organizacijos specialistai prognozuoja, kad 2030 m. dažniausiai pasitaikanti liga pasaulyje bus depresija: šis sutrikimas pralenks net širdies ir kraujagyslių sistemos ligas.
Kitas faktas
Komentarai (5)