Turbūt pritarsite, kad nėra nieko maloniau, nei po sunkio dienos atsipalaiduoti karštame duše. Vis dėlto, toks įprotis gali padaryti daugiau žalos nei naudos.
Optimali temperatūra
Express.co.uk teigimu, atvėsus orams karšta vonia ima mėgautis daugelis gyventojų. Vis dėlto, per didelė vandens temperatūra gali pakenkti odai ir plaukams.
Specialistas Andy Ellis sako, kad norint gerai jaustis, geriausia rinktis drungną – 37-40℃ laipsnių temperatūros vandenį.
„Karštas dušas gali padėti sušilti, tačiau tokio malonumo pasekmės yra liūdnos. Svarbu nepamiršti, kad aukšta vandens temperatūra gali sukelti odos sudirgimus ir išsausinti plaukus“, – įspėja A. Ellis.
Nemalonios pasekmės
Nuolatos maudantis karštame vandenyje, pažeidžiamas apsauginis odos barjeras, todėl gali pradėti kamuoti niežulys.
„Karštas vanduo iš odos ištraukia aliejus, todėl ji tampa jautri ir sudirgusi. Iš pradžių gali pasirodyti, kad niežtėjimas – menka problema, tačiau laikui bėgant pacientai nusikaso, atsiranda žaizdelės ima skaudėti ir perštėti pažeistus odos plotus“, – pasakoja specialistas.
Karštas vanduo pažeidžia ne tik odą, bet ir plaukus. Laikui bėgant net ir sveikiausi plaukai gali imti šiauštis, lūžinėti ir išsausėti. Taip pat nukenčia ir galvos oda – gali atsirasti pleiskanų ir kamuoti niežulys.
Galiausiai, karštas vanduo greitina odos senėjimą.
„Nors karštas dušas tiesiogiai nesukelia raukšlių, jis gali dehidratuoti ir išsausinti odą, todėl ji greičiau sensta“, – įspėja A. Ellis ir priduria, kad aukšta temperatūra itin žalinga keratino ląstelėms.
Vidutiniškai per savo gyvenimą žmogus atsako į 45228 telefono skambučius
Kitas faktas
Komentarai (2)