Kuo naudingos arbatos?

Kuo naudingos arbatos?

Arbata – ne tik aromatingas gėrimas, bet ir... gana efektyvus vaistas, galintis apsaugoti jus nuo pačių įvairiausių negalavimų. Norite sustiprinti imunitetą, įveikti peršalimą ir virškinimo problemas, pamiršti nemigą arba sureguliuoti kraujospūdį? Gerkite arbatą!

Baltoji arbata. Taip, taip, būna ir tokios... Ji dažnai vadinama „nemirtingumo eliksyru“, nes pasižymi ypatinga vitaminų ir mikroelementų gausa, skatina žaizdų gijimą, lėtina senėjimo procesus, stiprina širdį ir saugo organizmą nuo virusų.

Ramunėlių arbata. Ji puikiai ramina, gelbsti nuo nemigos, padeda atsipalaiduoti po sunkios darbo dienos. Jeigu skundžiatės tulžies pūslės, inkstų ir žarnyno problemomis (pilvo pūtimu, kolitu, disbakterioze ir kt.), būkite tikri, kad tai – pats efektyviausias ir saugiausias vaistas. Taip pat ramunėlių arbata pasižymi nuskausminamuoju poveikiu. Manoma, kad ji ypač naudinga sergantiems antrojo tipo diabetu, nes reguliuoja cukraus lygį kraujyje.

Žalioji arbata turi daug antioksidantų ir vitamino C, stiprina imunitetą, teigiamai veikia širdies ir kraujagyslių sistemą, mažina kraujospūdį.

Juodoji arbata suteikia žvalumo ir energijos, tonizuoja, padeda kovoti su peršalimu, kosuliu ir gerklės skausmu. Jeigu jaučiatės pavargę ir negaluojate, puodelis saldžios juodosios arbatos su citrina pasitarnaus kaip greitoji pagalba jūsų organizmui.

Mėtų arbata mažina nuovargį, ramina, ramina pilvo dieglius, stimuliuoja širdies darbą, mažina galvos ir menstruacinius skausmus.

Rooibos (raudonoji arbata) lėtina odos senėjimo procesus, stiprina imunitetą, reguliuoja kraujospūdį ir cholesterolio lygį kraujyje, turi daug vitamino C, vario ir fluoro.

Imbierų arbata gerina smegenų aprūpinimą krauju, atmintį, regėjimą, veido spalvą, daro odą stangrią ir elastingą, puikiai šildo ir apsaugo nuo peršalimo.

Pušų pumpurų ir spyglių arbata. Korėjos mokslininkų teigimu, tai yra pats naudingiausias gėrimas. Ekspertai pastebi, kad tokia arbata ilgina gyvenimo trukmę, padeda išlikti žvaliems ir aktyviems. Tai tikra vitaminų bomba – su ja gausite vitamino C ir E, B grupės vitaminų, aminorūgščių, eterinių aliejų, kalcio ir daugiau kaip 40 mikroelementų.

Tad kurią rinksitės jūs?

Komentarai