40 kovos su sloga būdų

40 kovos su sloga būdų

Sloga – dažnas ir labai nemalonus rudens ir žiemos palydovas. Bet kurioje vaistinėje galima įsigyti lašų ir purškalų, padėsiančių greičiau ją įveikti, o mes dalinamės liaudiškais slogos gydymo receptais.
 

  1. Pirmosiomis dienomis padeda sodos ir taninų lašai: 1 valgomąjį šaukštą šviežiai plikytos arbatos sumaišykite su žiupsneliu geriamosios sodos. Lašus lašinti tik šiltus. 8-10 lašų 3-4 kartus per dieną. Jei nėra alergijos morkoms, galima pakaitomis lašinti morkų sultis bei sodos ir taninų lašus.
  2. Į stiklinę virinto šilto vandens įberkite šaukštelį druskos, įlašinkite po 3–4 lašus eterinio eukaliptų aliejaus ir medetkų tinktūros. Gerai sumaišykite ir gautu tirpalu gerai praplaukite nosį 3–4 kartus per dieną.
  3. Garstyčios į kojines. Į kojines reikia tiesiog priberti sausų garstyčių, apsimauti ir išmiegoti per naktį. Nuo tokios priemonės mažiau tinsta gleivinė, palengvėja sloga ir kosulys. Tačiau toks metodas netinka sergantiems cukriniu diabetu ir kraujagyslių ligomis.
  4. Šviežiai tarkuotų krienų mišinys su cukrumi ir obuoliais padeda nuo slogos. Jei suvalgysime po kelis šaukštus šio mišinio per dieną, nosis atsilaisvins. Krienuose yra medžiagų, kurios kovoja su bakterijomis, virusais ir ligas sukeliančiais grybeliais. Krienus gerai pasisavina organizmas, todėl jie nekelia grėsmės naudingoms žarnyno floros bakterijoms. Be to, krienai stiprina imuninę sistemą.
  5. Ramunėlių, mentolio arba kamparo inhaliacijos palengvina ne tik slogą, bet ir kvėpavimo takų ligas (pavyzdžiui, bronchitą, tracheitą). Tačiau mažiems vaikams tokių inhaliacijų daryti nepatartina: karšti garai gali juos nudeginti, o mentolis arba kamparas — sukelti dusulio priepuolį.
  6. Gydomasis kokteilis. Reikia: 100 ml šviežiai spaustų citrinų sulčių, 4–5 šaukštų svogūnų sulčių, kelių skiltelių česnako, 1 šaukšto medaus (geriausiai tiktų liepų). Viską sutrinkite iki vienalytės masės, įpilkite 100–150 ml šilto virinto vandens ir gerai sumaišykite. Paruoštą kokteilį išgerkite prieš miegą. Svarbu geriant daugiau nieko nevalgyti ir neužgerti vandeniu. Gėrimas netinka, jei turite skrandžio problemų.
  7. Inhaliacijoms nuo slogos tinka ramunėlių, pušų spyglių ir pumpurų nuoviras, vanduo su jūros druska. Taip pat galite įlašinti kelis lašelius eukaliptų, pipirmėčių eterinių aliejų. Supilkite paruoštą kvėpavimui nuovirą į indą ir, pridengę galvą, kvėpuokite gydomaisiais garais apie 15–20 minučių.
  8. Pusę stiklinės raudonųjų svogūnų lukštų užpilkite karštu vandeniu ir palikite pastovėti 20 min. Perkoškite ir šiuo antpilu praplaukite nosį.
  9. Inde sutrinkite 20 g susmulkinto pikio su nedideliu kiekiu augalinio aliejaus, įmaišykite saulėgrąžų aliejaus tiek, kad masė būtų vientisa, lygi ir svertų maždaug 100 g. Ja reikėtų vilgyti vatos gabaliukus ir kištis juos į nosį ryte ir vakare.
  10. Lygiomis dalimis sumaišykite citrinų sultis ir šviežiai tarkuotus krienus. Vartokite po arbatinį šaukštelį 3-4 kartus per dieną, likus 40 minučių iki valgio. Galima vartoti kartu su medumi.
  11. Išmaišykite karštame vandenyje 1-2 šaukštelius obuolių acto ir tiek pat medaus. Gerkite karštą.
  12. Į valgomąjį šaukštą vandens įlašinkite 2-3 lašus 3 % vandenilio peroksido. Naudokite kaip nosies lašus.
  13. Tik pajutę pirmuosius slogos požymius praplaukite nosį sūriu vandeniu.
  14. Vaikams nuo slogos gerai padeda atskiestos burokėlių sultys. Išspaudus nedidelio buroko sultis reiktų lygiomis dalimis sumaišyti su virintu vandeniu ir lašinti į nosį kelis kartus per dieną.
  15. Į puodą įpilkite stiklinę pieno ir įberkite 1 valgomą šaukštą šalavijų. Uždenkite, užvirinkite, leiskite atvėsti ir perkoškite. Užvirinkite dar kartą ir išgerkite karštą prieš miegą.
  16. Smulkiai sutarkuokite vieną svogūno galvutę, įmaišykite arbatinį šaukštelį medaus ir šaukštą kopūstų sulčių. Košelę reikėtų vartoti 3 kartus per dieną po valgio: suaugusiesiems - šaukštas, vaikams - šaukštelis. Iš košės išspaustas sultis, per pusę atskiedus vandeniu, galima lašinti į nosį.
  17. Sunkią slogą gali išgydyti paprastas ūkiškas muilas. Tiesiog gerai išmuiluokite pirštą ir kruopščiai praplaukite šnerves.
  18. 2 šaukštams augalinio aliejaus reiks 4 skiltelių česnako arba ketvirčio svogūno galvutės. Aliejų pusvalandį palaikykite verdančio vandens vonelėje, atvėsinkite ir pridėkite sutrinto česnako arba svogūno. Leiskite 2 valandas pastovėti, tada perkoškite ir naudokite nosiaryklei tepti.
  19. Šnerves galima plauti gydomųjų augalų antpilais: ramunėlių, šalpusnių, česnakų, varnalėšų, o taip pat ir alavijų sultimis. Sultis praskieskite 2-5 kartus didesniu alyvuogių arba saulėgrąžų aliejaus kiekiu, o alavijų sultis – šaltu virtu vandeniu.
  20. Labai veiksmingos sergant sloga, ypač su astmos priepuoliais, garinės šalpusnių, gysločių, pušų pumpurų, eukaliptų, eukaliptų aliejaus, vitamino A, persikų arba anyžių aliejaus mišinio inhaliacijos. Labai svarbi taisyklė: lašinant ir darant inhaliacijas reikia saugoti nosies gleivinę. Lašinimui ir inhaliacijoms nenaudokite koncentruoto aliejaus, būtinai skieskite augaliniu aliejumi.
  21. Nuo slogos padeda ir sodos tirpalas, lašinamas į nosį. Jei gleivių labai daug, vertėtų nosį praplauti - įlašinkite į nosį kelis tirpalo lašus, o po minutės išpūskite. Procedūrą kartokite du tris kartus per dieną.
  22. Paimkite 3 šaukštus smulkinto svogūno galvutės, užpilkite 50 ml šilto vandens, įmaišykite arbatinį šaukštelį medaus, palikite pusvalandį pastovėti ir perkoškite. Naudokite nosies skalavimui arba kaip nosies lašus (lašinkite po 4 ar 5 kartus per dieną po 4 ar 6 lašus į kiekvieną šnervę).
  23. Jei sloga labai stipri, į kiekvieną šnervę kas 2 ar 3 valandas lašinkite po 5 lašus šviežiai spaustų alavijų sulčių.
  24. Prasidedant slogai užtenka 2-3 kartus per dieną nosies ertmę sutepti šviežiomis kalankių lapų sultimis. Galima lašinto į nosį po 3 ar 5 lašus.
  25. Sumaišykite arbatinį šaukštelį medaus ir 3 šaukštus burokėlių sulčių. Kelis lašus lašinkite po 3 ar 4 kartus per dieną.
  26. Su tik prasidedančia sloga kovoti padeda lygiomis daliomis sumaišytų žolelių arbata: džiovintų gysločių lapai, liepų ir mėtų lapeliai.
  27. Pirmosiomis gripo ir peršalimo dienomis padeda ežiuolės. Jos pasižymi stipriomis imunitetą stiprinančiomis savybėmis, aktyvina kvėpavimo sistemą. Galima plikyti sudžiovintą arba vaistinėje nusipirkti paruoštą spiritinį antpilą ir į arbatą įsilašinti po 40-50 lašų.
  28. Gydomasis tepalas: 30 g šaltalankių aliejaus sumaišykite su 20 g šviežių medetkų sulčių, 10 g medaus, 15 g kakavos sviesto, 5 lašais propolio aliejaus. Gautu tepalu ištepkite vatos tamponėlius ir palaikykite šnervėse apie 20 minučių.
  29. Gydyti slogą (taip pat ir kitas viršutinių kvėpavimo takų ligas) puikiai tinka bičių pikis. Slogai malšinti rekomenduojamas aliejinis bičių pikio tirpalas. Jį reikėtų lašinti į nosies landas.
  30. Kojų vonelės – taip pat populiari kovos su sloga priemonė. Kojos pamerkiamos į 37 laipsnių temperatūros vandenį. Po to pamažu pilama vis karštesnio vandens, kol bus pasiekta riba, kai didesnio karščio žmogus nebegali ištverti. Tikslas – kad į nosies gleivinę priplūstų daugiau kraujo. Esmė ta, kad kai kojos šaltos, pablogėja kvėpavimo takų kraujo apytaka ir žmogus lengvai užsikrečia infekcinėmis ligomis. O šiltos kojos, atvirkščiai, suaktyvina imuninę sistemą.
  31. Druskos kompresai. Du mažus maišelius pripilkite įkaitintos druskos ir uždėję palaikykite ant abiejų šnervių.
  32. Mažiems vaikams į nosį galima lašinti po lašelį šviežių morkų sulčių, o suaugusiesiems ištirpinti 1 šaukštelį medaus, sumaišyti su 2 šaukšteliais burokėlių sulčių ir lašinti po 5 lašelius į kiekvieną šnervę 4 kartus per dieną.
  33. Vandens stiklinėje ištirpinkite arbatinį šaukštelį druskos ir iš delno paeiliui traukite mišinį į abi šnerves. Kartojant šią procedūra kelis kartus per dieną sloga praeina. Jei ją atliktumėte kartą per dieną ilgesnį laiką, išsigydytumėte lėtinę slogą. Taip pat tai būtų puiki peršalimo ligų profilaktika.
  34. Į 150-200 g tarkuotų krienų įmaišykite 2-3 citrinų sultis. Vartoti mišinį prieš valgį 2 kartus per dieną po pusę arbatinio šaukštelio.
  35. Sutrinkite 2 šaukštus svogūno arba česnako, suberkite į stiklinę, ją įstatykite į verdančio vandens puodą. Stiklinę uždengti iš popieriaus padarytu piltuvėliu, per kurio plonąjį galą po 10 min. kiekviena šnerve kvėpuokite garais. Po 3-4 kasdieninių procedūrų sloga turėtų išnykti ilgam.
  36. Sloguojant po pagalve galima pasidėti ryšuliuką gailių ir visą naktį kvėpuoti jų aromatu.
  37. Esant stipriai slogai rekomenduojama burnoje 6 minutes palaikyti gurkšnį degtinės. Vėliau ją galima arba išspjauti, arba nuryti.
  38. Arbata su citrina ir imbieru tinka sergant bet kokiomis peršalimo ligomis, o nuo slogos – tuo labiau. Į arbatinį (0,4–0,5 litro talpos) įmeskite smulkiai supjaustytus pusantro griežinėlio citrinos, įberkite du šaukštus stambiai tarkuotos imbiero šaknies ir porą šaukštelių juodosios arbatos (arba įmerkite du paketėlius). Užpilkite karštu, bet ne verdančiu (geriausia – 90 laipsnių temperatūros) vandeniu. Jei norite, pagardinkite arbatą dviem šaukšteliais medaus ir palikite 10 minučių, kad pritrauktų. Išgėrę arbatos, pusantros dvi valandas neikite į lauką, – šis gėrimas skatina prakaitavimą.
  39. Kiaušinių kompresas: išvirkite du kiaušinius, palaukite, kol atvės iki tokios temperatūros, kad galėtumėte laikyti juos rankose. Paimkite į kiekvieną ranką po kiaušinį ir pridėkite prie šnervių. Laikykite, kol visiškai atauš, tačiau keiskite vietą – vis patraukite kairiau ar dešiniau, aukščiau ar žemiau.
  40. Jeigu sloga jus jau priveikė, lašinkite į nosį po 3–5 lašus eterinio pipirmėčių aliejaus, taip pat juo patepkite kaktą, smilkinius, nosį. Pipirmėčių aliejų galite sumaišyti su kamparu.

Komentarai (2)

raminta 2018-01-05 09:52
liuks!!!
Daiva 2017-12-17 17:32
Puikiai sugalvojo man padejoin kaI man reikėjo about visions

Ar žinote, kad...

Pasaulio sveikatos organizacijos specialistai prognozuoja, kad 2030 m. dažniausiai pasitaikanti liga pasaulyje bus depresija: šis sutrikimas pralenks net širdies ir kraujagyslių sistemos ligas.

Kitas faktas