Jei jaučiatės pavargę ir geriate maisto papildus, tačiau jokių pokyčių nejaučiate, gali būti, kad jums netrūksta vitaminų, o sutriko kepenų veikla, perspėja vaistininkai.
Kepenų būklei daugiausia įtakos turi žmogaus gyvenimo būdas ir mityba. Šio organo veiklą trikdo ne tik piktnaudžiavimas riebiu ir keptu maistu, kečupais, kitais padažais, dešromis, dešrelėmis, alkoholiu, bet ir dietos, stresas bei nejudrus gyvenimo būdas.
Gelbėja daržovės
Sutrikus kepenų veiklai, pirmiausia atsiranda sunkumo jausmas dešinėje kūno pusėje po šonkauliais, kartumas burnoje, šleikštulys, odos peršėjimas, spuogai, vidurių užkietėjimas. Pajutus tokius simptomus, reikėtų kreiptis į gastroenterologą ar terapeutą.
Norint pagerinti kepenų veiklą, pavasarį sveika valgyti raugintus kopūstus, agurkus bei pomidorus, nuo rudens išsilaikiusius šviežius obuolius, morkas, burokėlius ir kopūstus. Šios daržovės ir vaisiai turi daug pektino – augalinio sorbento, kuris valo organizmą nuo susikaupusių šlakų. „Rauginti kopūstai yra labai sveika – jie netgi vadinami organizmo šluota. Apskritai, rauginti maisto produktai turi teigiamą poveikį virškinimui. Pavyzdžiui, labai sveika tuščiu skrandžiu pusryčiams suvalgyti porciją raugintų arba žalių kopūstų su morkomis ir trupučiu aliejaus. Tokie pusryčiai puikiai valo organizmą nuo organizme besikaupiančių toksinų“, - sako rūpestinga „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė Kristina Vaičaitienė.
Įveikti jėgų stoką padės juodoji ir žalioji arbatos, cikorijų ir erškėčių uogų nuovirai, burokėliai, kukurūzai, įvairios rūšies kopūstai, moliūgai, saulėgrąžų ir alyvuogių aliejai. Kasdienei mitybai taip pat rekomenduojama vartoti krapus, petražoles, bazilikus, kalendras, šviežias ir džiovintas mėtas.
Liežuvis turi apie 9000 skonio receptorių. Skonis geriausiai skiriamas esant 24 laipsniams Celsijaus
Kitas faktas
Komentarai