Kaip pasidaryti vonios putas?

Kaip pasidaryti vonios putas?

Laikas, kurį praleisite savo malonumui, niekada nenueis veltui – tai teigiamai veiks jūsų nuotaiką ir sveikatą. Ar kada bandėte  pasigaminti vonios putas? Tai nesudėtinga ir labai įdomu, be to, toks dalykėlis patiks ir jums, ir jūsų artimiesiems. Reikalingų komponentų už nedidelę kainą nesunkiai rasite vaistinėse, prekybos centruose ar internetinėse parduotuvėse.

Privalumai

Pirmas ir turbūt didžiausias privalumas – jūs visada žinosite, iš ko pagamintos šios vonios putos, ir galėsite išvengti tų komponentų, kurie jums galbūt sukelia alergiją ar tiesiog nemalonius pojūčius. Taip pat nereikės sukti galvos dėl galiojimo laiko – parduotuvių lentynose prekės neretai užsiguli, o rasti datą kartais būna keblu. Na, o jeigu mėgstate tai, kas ekologiška, galėsite būti visiškai ramūs – sveikatai rankų darbo vonios putos tikrai nekenkia.

Eteriniai aliejai

Tai svarbus vonios putų komponentas, pasižymintis naudingomis savybėmis ir maloniu kvapu. Visi eteriniai aliejai naudojami labai mažomis dozėmis ir jokiais būdais neturi pakliūti į jūsų organizmą (saugokitės, kad jūs ir jūsų vaikai neprarytų putų). Taip pat reikia žinoti, kad kai kurie eteriniai aliejai (pavyzdžiui, mairūnų) nėščiosioms yra draudžiami. Įdėmiai skaitykite jų vartojimo instrukciją – naudingos informacijos rasite ne tik ant prekės pakuotės, bet taip pat ir internete, specializuotoje literatūroje ir pan.

Vieni eteriniai aliejai pasižymi raminamuoju poveikiu (pavyzdžiui, sandalmedžių, levandų, mairūnų, ramunėlių, rožių). Jie padeda atsipalaiduoti ir greičiau užmigti. Kiti veikia priešingai – suteikia žvalumo ir energijos. Mėtų, citrinų ir eukaliptų eterinius aliejus verčiau naudoti rytais ir dieną. Eukaliptų aliejus itin naudingas peršalus.

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

Visam kojos nagui užaugti reikia 12-18 mėnesių.

Kitas faktas