Viena iš nemaloniausių problemų vasarą – saulės smūgis. Pasekmės gali būti itin rimtos, todėl svarbu žinoti, kaip jį atpažinti.
Saulės smūgio simptomai:
Kuo ilgiau būnama saulėje, tuo labiau pasireiškia šie simptomai. Jei pirmoji pagalba nesuteikiama ir toliau liekama saulėkaitoje, gyvybei iškyla rimta grėsmė. Žmogus gali netekti sąmonės, jam prasideda karštinė, pažeidžiami jo vidaus organai. Tačiau jeigu pagalba suteikiama operatyviai, paprastai užtenka pailsėti lovoje vieną dieną
Mūsų kūnas reguliuoja savo temperatūrą ir atvėsta išskirdamas prakaitą. Priklausomai nuo oro drėgmės, prakaitas gali garuoti greičiau arba lėčiau. Kuo greičiau jis garuoja, tuo greičiau vėsta kūnas. Tačiau jeigu oras labai drėgnas, atvėsti bus daug sudėtingiau.
Ką daryti, jei ištinka saulės smūgis?
Jei pajutote bet kurį iš išvardintų saulės smūgio simptomų ir tuo metu esate saulėje, kaip galima greičiau nuo jos pasislėpkite (idealiu atveju – kambaryje su kondicionieriumi ar bet kurioje kitoje vėsioje patalpoje). Ir būtinai gerkite daug vandens, nes saulės smūgis sukelia stiprią dehidrataciją.
Jei be perstojo rėktum 8 metus, 7 mėnesius ir 6 dienas, tai pagamintum pakankamai energijos užvirinti vandenį vienam kavos puodeliui
Kitas faktas
Komentarai (4)