Gyvename tokiais laikais, kai automobilis jau ne prabangos dalykas, o būtinybė. Žinoma, ne visiems, tačiau tikrai daugeliui. Kartais už vairo tenka praleisti net po keletą valandų per dieną, o vakarais jaučiami pilvo ir galvos skausmai, dirglumas. Ilgainiui gali prasidėti skrandžio problemos, vidurių užkietėjimas ir... hemorojus. Mes retai kada susimąstome, kad visa tai gali būti susiję su netinkama mityba, ir nieko nedarome. O be reikalo. Ką šiuo klausimu pataria dietologai?
Jeigu visą dieną tenka praleisti už vairo, dažnai užkandžiauti greitu maistu – didelė klaida. Savaime suprantama, dėl vieno kito mėsainio nieko baisaus nenutiks, tačiau tiesa ta, kad tai tampa mitybos įpročiu, kurį labai sunku pakeisti. Beveik kiekvienas vairuotojas nuolat su savimi turi kokių nors gazuotų gėrimų, o tai pablogina dėmesio koncentraciją.
Dietologai vieningai sutinka su tuo, kad pusryčiauti reikia namie. Į kelią patartina pasiimti 1,5 litro butelį švaraus ir negazuoto mineralinio vandens, arba bent jau pakelį kokių nors sulčių (pavyzdžiui, apelsinų) – jos suteiks per dieną būtinos energijos.
Jeigu teko labai skubėti ir nespėjote nieko sukrimsti, pasiimkite su savimo indelį jogurto, šiek tiek džiovintų vaisių ir pilno grūdo bandelių. Automobilyje visada gali būti duonos ladelių arba nesūdytų krekerių atsargų, tačiau vanduo – tai svarbiausia, ypač vasarą. Skysčių trūkumas neleis jums susitelkti ir įvarys galvos skausmą.
Jeigu ruošiatės į ilgai truksiančią kelionę, susidarykite produktų, kuriuos pasiimsite, sąrašą. Nepamirškite namuose vaistų nuo dažniausių negalavimų: vidurių užkietėjimo, skrandžio veiklos sutrikimų ir panašiai.
Kelyje nerekomenduojama valgyti sūdyto maisto (pavyzdžiui, bulvių traškučių, sūdytų riešutų ir kt.), kadangi jis tik padidins norą gerti. Būtina retkarčiais sustoti ir išlipti iš automobilio, truputį pasivaikščioti.
Komentarai