Alternatyvi medicina siūlo ne vieną astmos gydymo būdą. Yra begalė priemonių, padedančių žmonėms visame pasaulyje susidoroti su šia problema, tereikia išsirinkti tokią, kuri pacientui atrodo priimtiniausia.
Šie metodai daug efektyvesni, jeigu derinami tarpusavyje: akupunktūra veiksminga jau pati savaime, tačiau pakeitus mitybą galima tikėtis dar geresnių rezultatų.
Sveika mityba
Sergantiems astma sveika mityba gali palengvinti gyvenimą. Šiuo atveju kalbame ne apie tai, kad reikia vengti alergenų, o apie tai, kad sveikai maitindamiesi ir naudodami būtinas maistines medžiagas galime padėti organizmui įveikti astmos simptomus, sustiprinti imuninę sistemą ir sveikatą apskritai.
Siekiantiems išvengti astmos paūmėjimo ir pagerinti bendrą organizmo būklę, rekomenduojama speciali dieta. Kartkartėmis reikėtų truputį pabadauti, kad organizmas atsikratytų kenksmingų toksinų, tačiau pacientą būtinai turėtų prižiūrėti gydytojas.
Bet kurio žmogaus mityboje turi netrūkti augalinės ir biologinės kilmės produktų, tas pats pasakytina ir apie sergančius astma. Vis dėlto pastariesiems reikėtų atsisakyti tokių patiekalų, kurie gali sukelti alergiją (pavyzdžiui, riešutų, pieno, šokolado). Žinoma, visa tai reikalauja didelių valios pastangų, tačiau stengtis verta.
Reikėtų valgyti daugiau česnakų, svogūnų ir citrusinių vaisių – jie sumažina gleivių išsiskyrimą, valo bronchus ir skrandį. Atsisakykite ir pieno produktų bei cukraus – jie sekreciją tik dar labiau padidina.
Neseniai buvo išsiaiškinta, kad sergančiųjų astma kraujyje žemas cukraus lygis, bet daug kalio – tai reiškia, kad sūrų maistą geriau iš dienos meniu išbraukti. Pastebėta, kad priepuoliai dažniausiai kartojasi po vidurnakčio, kuomet cukraus kiekis kraujyje yra minimalus – dėl šios priežasties prieš miegą rekomenduojama ligoniui išgerti stiklinę vandens su keliais šaukšteliais ištirpintos gliukozės.
Jei be perstojo rėktum 8 metus, 7 mėnesius ir 6 dienas, tai pagamintum pakankamai energijos užvirinti vandenį vienam kavos puodeliui
Kitas faktas
Komentarai (7)