Vairavimas pagirių metu

"Išgėriau tik vieną ar du bokalus, o jau praėjo kelios valandos. Galiu drąsiai vairuoti" - tokiu požiūriu vadovaujasi tikrai ne vienas vairuotojas. Tačiau nepamirškite, kad net ir tuo atveju, jei kraujyje nebėra alkoholio, sugebėjimui vairuoti gali trukdyti galvos skausmas, jautrumas šviesai, pykinimas ir kiti simptomai, atsirandantys praėjus keletui valandų po alkoholio vartojimo.

Savaime suprantama, tokie pojūčiai padidina eismo įvykio riziką – sėdantieji prie vairo esant pagirioms, dvigubai dažniau nei kiti vairuotojai pažeidžia kelių eismo taisykles, keturis kartus dažniau išvažiuoja iš savo eismo juostos ir daugiau nei ketvirtadalį kelio nuvažiuoja viršydami greičio limitą.

Pagirioms priskiriami simptomai pasireiškia alkoholiui dar tebesant organizme, tačiau ypač jie sustiprėja alkoholio kiekiui kraujyje nukritus iki nulio. Nemaloni savijauta gali tęstis nuo 8 iki 24 valandų.

Kokie būna pagirių simptomai:

 

  • Galvos skausmas;
  • Jautrumas šviesai;
  • Pykinimas;
  • Dirglumas;
  • Nuovargis ir bendras fizinis bei dvasinis diskomfortas.


„Tokius simptomus jaučiančiam vairuotojui gali būti sunku susikaupti, greitai reaguoti į aplinką ir tinkamai įvertinti riziką bei kitų vairuotojų siunčiamus signalus“, – sako „Renault“ vairavimo mokyklos direktorius Zbigniew Weseli.

Ar energiniai gėrimai gali padėti?

Norėdami pasijusti geriau vairuotojai išbando įvairius metodus, tarp jų ir energetinius gėrimus. Vis dėlto tyrimai rodo, kad tai gali būti pavojinga. Energetiniai gėrimai pagerina tik subjektyvų žmogaus savijautos ir galimybių vertinimą. Išgėrus tokių gėrimų sumažėja galvos skausmas, nuovargis ir burnos džiūvimas. Tačiau jie nepagerina koordinacijos ir reakcijos į vaizdinius stimulus laiko. Dėl to padidėja grėsmė, kad vairuotojas, klaidingai vertindamas savo pasirengimą vairuoti, gali sukelti eismo įvykį. „Renault“ vairavimo mokyklos instruktoriai įspėja: „Kelių saugumui ypač svarbus teisingas savo gebėjimų įvertinimas. Vairuotojas, manantis, kad gali vairuoti saugiai, kai iš tiesų taip nėra, yra didžiulė grėsmė kelyje“.

Neseniai atliktas tyrimas, kuriuo siekta patvirtinti kelias valandas po alkoholio suvartojimo atsirandančio diskomforto poveikį vairavimui, atskleidė, kad pagiringi vairuotojai važiuoja mažiau saugiai. Vairuotojai, kenčiantys nuo alkoholio sukeltų simptomų, važiavo vidutiniškai 16 km/h greičiau ir greičio limitą viršijo vidutiniškai 26 proc. visos važiavimo trukmės, lyginant su blaivais vairuotojais, kurie greitį viršijo vidutiniškai 6,3 proc. viso kelio.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
jap
2012-07-11 18:02
daiva taves niekas neklausytu duoti i ausi ir sedietum laiminga
jap
2012-07-11 18:01
debiliai jus zurnalugos esat nuo ko susirgai su tuom ir gydais ir jokiu pagyriu nebuna tada!!blet nemegino ir raso tokius vejus duhai nx
agapas
2012-04-19 17:58
Nesmone,kai vaziuju ziauriai pagiringas tikrai nevirsiju greicio,na gal truputi,kad neissiskirciau is minios
evaldas
2012-03-30 18:17
kazkoks slamstas asmeniskai man pagiriu nebuna,jai reik vairuot prasipuciu alkotesteriu ir riedu kur reikia
arturas
2012-03-29 21:48
daug kas priklauso nuo alaus stiprumo.Jei pagiringas,tai kad ir silpno alaus isgeres bokala,geriau nevairuoti apie 8-12 val