Stresas – kasdienis šiuolaikinio žmogaus palydovas. Ką daryti, kad naktinis poilsis būtų naudingas, miegas – gilus ir ramus, o savijauta atsikėlus – puiki?
Rūpestinga „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė Kristina Vaičaitienė sako, kad streso stiprumas priklauso nuo mūsų požiūrio į aplinką. „Su stresu susiduria kiekvienas žmogus, nes kiekvienas pokytis jį mumyse sužadina. Streso neišvengsime – neuždarysime jo į šiltnamį, niekur nuo jo nepabėgsime, tačiau galime kontroliuoti jo poveikį. Streso poveikis organizmui priklauso nuo mūsų požiūrio, nuo to, kaip mes į stresą reaguojame, kaip su juo tvarkomės“, - sako vaistininkė.
Anot jos, reikėtų paprasčiau žvelgti į gyvenimą, nebūti tokiais perfekcionistais. „Mes, žmonės, tokie jau esame, kad visur ir visada norime būti pirmi, siekiame, kad mūsų vaikai būtų geriausi, pažangiausi ir gražiausi. Tai kelia įtampą, kuri organizmui yra labai kenksminga. Tačiau stresas nėra vien tik blogis: trumpalaikis stresas yra netgi naudingas – jis pažadina, sujudina organizmą. Visgi jei kiekvieną dieną žmogus save „ėda“, jaučia nepasitenkinimą, kad kažko nepadarė, nespėjo ir kas rytą pabunda su mintimis apie nebaigtus darbus, taip jis labai alina savo organizmą ir silpnina savo imunitetą“, - perspėja K. Vaičaiteinė. Vaistininkės teigimu, stresas – tai didžiausias imuniteto priešas, nes net 70 procentų imuniteto stiprumo priklauso būtent nuo mūsų emocinės būklės.
- Pamirškite vėlyvą vakarienę. Priešingu atveju rizikuojate ne tik savo figūra, bet ir miego kokybe. Esmė ta, kad skrandis, užuot ilsėjęsis, turės virškinti, o tai kliudys gerai pailsėti. Paskutinį kartą pavalgyti geriau likus ne mažiau kaip dviems valandoms iki miego. Geriausia, kad maistas būtų lengvas. Idealiai tiks vaisių salotos, neriebus kefyras, varškė arba jogurtas.
- Atsisakykite kavos ir cigarečių. Cigaretė ir puodelis netgi labai silpnos kavos prieš miegą pakelia arterinį kraujospūdį ir verčia širdį plakti tankiau. Užmigti taip bus labai sunku.
- Apribokite suvartojamų skysčių kiekį. Likus valandai iki miego, stenkitės gerti mažiau, kad neapkrautumėte inkstų ir naktį nereikėtų keltis.
- Išjunkite nakčiai visus mirksinčius prietaisus. Netgi maža lemputė, žybsinti kambario kampe, gali tapti nemigos priežastimi.
- Vėdinkite patalpas. Prieš miegą atidarykite langą maždaug 15 minučių. Jeigu yra galimybė, palikite pravėrę ir per naktį, nes grynas ir gaivus oras – tai būtina sveiko ir gilaus miego sąlyga.
- Persirenkite patogiais rūbais. Jie turėtų būti laisvi, nevaržantys judesių, iš natūralių medžiagų.
- Eikite miegoti, kai pasijuntate mieguisti. Atidėlioti nereikia – laiko nebaigtai skaityti knygai, žaidimui ar filmui rasite ir kitą dieną. Jeigu įsiklausysite į savo organizmą ir neignoruosite jo poreikių, nustebsite, koks malonus poilsis jūsų lauks!
2016-11-21 17:54