Vegetaru tapęs ryklys stebina pasaulį

Ištisus amžius žmonės laikė ryklius negailestingais žudikais, ryjančiais viską, kas juda. Netgi tie, kurie nė karto su jais nėra susidūrę akis į akį, žino, kokie pavojingi gali būti šie plėšrūnai. Vis dėlto panašu, kad sveiko gyvenimo idėjos kartais domina ne tik Homo Sapiens atstovus – viename iš Didžiosios Britanijos akvariumų centrų gyvena ryklys, kuris kategoriškai atsisako mėsos.

Prieš trejus metus jis pateko į laikraščių antraštes – tai buvo pirmasis savo rūšies pacientas, kuriam atlikta operacija (iš žarnyno pašalintas surūdijęs kabliukas). Ji baigėsi sėkmingai, ryklys gana greitai pasveiko ir netgi dalyvavo Nacionalinio jūros gyvūnijos centro parodoje, tačiau paaiškėjo, kad mirtimi vos nesibaigęs įvykis pakeitė ryklio gyvenimą 180 laipsnių kampu.


Didelei visų globėjų nuostabai, grėsmingas plėšrūnas pradėjo maitintis dietiniu maistu. Laukinėje gamtoje kartais pasitaiko atvejų, kai rykliai vartoja maistui jūros dumblius, tačiau Florence vadinama augintinė tapo tikra vegane.

Nors vegetarams tokia žinia pasirodė labai džiugi, jūros gyvūnijos specialistai vėliau suprato, kad privalo pradėti maitinti ją įprastai, kadangi toks staigus mėsos atsisakymas gali turėti neigiamų pasekmių šio gyvūno sveikatai.

„Mes priversti slėpti žuvies gabaliukus salieruose, agurkuose ir salotų lapuose, ir turime tai padaryti labai gerai, nes jeigu ji pastebės apgaulę, į šias vaišes net nežiūrės, lauks vegetariškų pietų“, – pasakoja darbuotojai.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
BI
2013-03-06 15:35
ManauVisi rašinėjate ir nesuvokiate, kodėl rykliukė nevalgo mėsos. Ogi todėl, kad jai taip atsitiko, sugavo žuvį kartu su kabliu, kuris surūdijo ir jai reikėjo daryti operaciją, ji vos nemirė. Paprasčiausiai ji bijo mėsą ėsti, nes vėl gali būti tas pasts... Gyvūnas prisimena, kokias kančias pergyveno per tą mėsą...Todėl ir atsisako jos, kad vėl taip nenutiktų.
nu
2012-06-30 10:34
to;aja-aja , matau rasai ir nelabai supranti ka , as maciau ka deda i pigias desras , mano sunys to net uostydami neprisiliete nueina i sona apie valgyma nera net kalbos ...ten visai nera mesos jei nori zinot , o rukytos , kad ir su xemuja bet ira mesos ...pirmiau suzinok kaip ira apsisviesk tada jau komentuok !
aja-aja
2012-06-25 13:38
Gamta geriausei uz viska diktuoja kas dar liko valgomo pas mus nusivesk vilksuni y mesos parduotuve ir nustebsit ka jis issirinks ,ogi pigiausias desra ,nes joje dar yra mesos ir ji ant tiek pigi ,kad hemija per brangu deti ,tai yra faktas givunai,zverys,vandens gyventojai jie geriausei be jokiu mokslu zino,ka dar galima valgyti