Per daug kalėdinių dainų kenkia psichikai

@ Shutterstock

Daugelis iš mūsų neįsivaizduoja šventinio laikotarpio be kalėdinių giesmių ir dainų, tačiau jei šie kūriniai skamba nuolat, jie ne tik nepadeda atsipalaiduoti, bet netgi atvirkščiai: tampa streso priežastimi ir gali pakenkti psichikai.
 
Ypač pažeidžiami esate, jeigu prieš šventes ar jų metu dirbate parduotuvėje. „Tai verčia mus jaustis taip, tarsi būtume spąstuose: mums nuolat primenama, kad turime pirkti dovanas, įsiteikti žmonėms, suorganizuoti šventę“, - sako psichologė Linda Blair.
 
Pirkėjus muzika verčia papurtyti piniginę labiau, nei buvo planuota, ir įsigyti tai, ko neketinta. Tačiau pardavėjams nepasisekė dar labiau – iki darbo pabaigos jie negali pabėgti ir yra priversti klausytis šios muzikos.
 

„Parduotuvių darbuotojai per Kalėdas turėtų išjungti kalėdinę muziką – antraip jie daugiau negalės į nieką susikoncentruoti.“
 
„Jūs tiesiog švaistysite savo jėgas, stengdamiesi negirdėti to, ką girdite.“
 
Pirkėjai, kuriems patinka Kalėdų dainos, mieliau užsuks apsipirkti į parduotuvę, kurioje skamba tokia muzika, tačiau jeigu šių švenčių jie nemėgsta, tai privers juos bėgti iš parduotuvės kaip galima greičiau – o tai nebus naudinga verslui.
 
Tyrimai rodo, kad kalėdiniai apsipirkimai mus veikia taip pat, kaip maratono bėgimas: kai kurių pirkėjų kūno temperatūra pakyla, o širdis ima plakti 33% intensyviau.

» Rašyti komentarą