Osteochondrozė: kaip palengvinti skausmą?

Statistika rodo, kad net 90 % žmonių bent kartais kenčia dėl nugaros skausmų. Šios problemos priežastys įvairios – nuo virškinamojo trakto ligų iki stuburo osteochondrozės. Kaip sumažinti diskomfortą ir jo išvengti?

Osteochondrozės keliami strėnų skausmai – menkas malonumas. Ilgiau pasėdėjęs ar pagulėjęs žmogus jaučia įkyrų maudimą, aštrų ir duriantį skausmą nepatogiose pozose arba atlikdamas staigesnius judesius. Taip nutinka dėl užspaustų nervų galūnėlių, spazmų, patinimų ir raumenų dirginimo.

Jei dažnai skauda nugarą, atkreipkie dėmesį į savo gyvenimo būdą: kiek laiko stuburas išbūna vienoje padėtyje (pavyzdžiui, sėdint, kūprinantis)? O gal jam tenka labai didelis krūvis, kai tenka kilnoti sunkumus (pavyzdžiui, nešant pirkinių krepšius)?

Kaip užkirsti kelią osteochondrozei ir ją palengvinti:

 

  • Stenkitės sėdėti kaip galima mažiau. Jeigu tai neišvengiama, sėdėkite tiesiai, nesusikūprinę ir nepersikreipę;
  • Po kiekvienos sėdimo darbo valandos tiesiog būtina truputį pasimankštinti (pasilankstyti pirmyn, atgal ir į šonus, pasirąžyti, pavaikščioti ir t.t.);
  • Nekilnokite sunkumų. Arba darykite tai taisyklingai (neišsilenkdami ir nesikūprindami). Pritūpkite, paimkite nešulį ir kelkite – tegul krūvis tenka kojoms, o ne stuburui. Jei yra galimybė, stenkitės padalinti svorį abiems rankoms;
  • Stiprinkite pilvo presą, mankštinkite nugaros ir pilvo raumenis – tai padės sumažinti stuburui tenkantį krūvį.


Šie paprasti patarimai padės sumažinti diskomfortą ir išvengti rimtesnių problemų ateityje. Jeigu gi strėnų skausmai stiprūs ir dažni, nedelskite ir kreipkitės į gydytoją, kad jis paneigtų arba patvirtintų jūsų spėjimus, nes tik žinant tikrąją skausmų priežastį galima efektyviai su jais kovoti.

» Rašyti komentarą