Mankšta lovoje

Nors aktyvus lytinis gyvenimas teikia ne tik malonumą, bet ir naudą, šį kartą kalbame ne apie tai. Mankšta lovoje – tai pats prabudimo procesas (deja, daugeliui labai nemalonus ir nemėgstamas). Labai daug kas priklauso nuo to, ką vakar vakare veikei, ar buvai aktyvus, kiek visko paėmei „į širdį“ ir „į skrandį“. Tačiau net jeigu vakaras buvo visiškai nekaltas, jeigu alkoholinių gėrimų nė akyse neregėjai, kėlimasis ryte gali tapti tikrų tikriausia katorga.

Ne veltui mes užsistatome žadintuvą 10 minučių anksčiau – greičiausiai ir tu nešoki iš lovos iš karto, kai tik jis suskamba. Žmogui reikia laiko, kad jis išsivaduotų iš  Morfėjaus rankų, atsipeikėtų po naktinių vaizdinių ir galbūt netgi susidarytų mintyse ateinančios dienos veiksmų planą, tačiau vos pakilęs ir pamatęs savo atvaizdą veidrodyje, nejučia pakraupsti. Ar įmanoma taip pasikeisti per vieną naktį? Iš veidrodžio į tave žvelgia kažkokia išklypusi ir kraupi žmogysta, neskustu veidu ir dideliais maišais po akimis. Siaubas... Savęs tiesiog nebeįmanoma atpažinti.

Galvoje nėra jokios minties apie tai, kad reikėtų pabėgioti artimiausiame parke, o palįsti po šaltu dušu iš viso atrodo tolygu savižudybei. Tačiau susitvarkyti bet kuriuo atveju vis tiek teks, antraip kolegos darbe jei ne užbadys pirštais ir išjuoks, tai bent apsvarstys: ar esi adekvatus ir gali dirbti?

Tiems, kurie jau yra susidūrę su tokiomis problemomis, pats geriausias patarimas, kokį tik galima duoti – atlikti rytines pratybas, primenančias mankštą horizontalioje padėtyje.

Tu pabudai. Kas toliau?

Pirmas pratimas

Apsiversk ant nugaros, giliai įkvėpk, saldžiai pasirąžyk ir tuo pačiu tempk rankas už galvos į viršų. Pakartok kelis kartus iš eilės, pageidautina – ne mažiau kaip penkis. Vienas – giliai įkvepiam, du – tempiame rankas už galvos į viršų, tuo pačiu įtempdami ir pilvo raumenis. Jeigu pratimų metu į galvą ateina kokios nors mintys, jos turi būti tik pozityvios. Atmink: kaip dieną pradėsi, tokia ji ir bus.

Antras pratimas


Nusimesk apklotą, atsigulk ant nugaros, įsikibk rankomis į lovos atkaltę ir lėtai trauk kojas kaip galima arčiau smakro. Pratimas nereikalauja kokių nors labai didelių pastangų, tačiau yra išties naudingas pilvo preso stiprinimui. Atlik dvi serijas po 10–12 kartų, antrą seriją gali atlikti spartesniu tempu. Galime užtikrinti, kad antros serijos pabaigoje miegai išdulkės kaip nebuvę.

Trečias pratimas

Gulėk ant nugaros ir pradėk daryti mostus kojomis. Galima padaryti dvi ar net tris serijas (kaip jau pageidausi) po 10–12 kartų. Mostai turi būti intensyvūs ir kaip galima didesni.

Užbaigti šią negudrią procedūrą reikėtų akių mankšta. Žiūrėk į lubas ir pradėk sukti akis iš pradžių pagal laikrodžio rodyklę, o po to – priešinga kryptimi. Apsisukimų į vieną pusę turi būti ne mažiau kaip 8–10. Tada žvilgsniu brėžk liniją aukštyn ir žemyn (taip pat bent 8–10 kartų).

Paskutinis pratimas – tai intensyvus ir tankus, lengvas mirksėjimas, pereinantis į tokį, kai akys užmerkiamos jau stipriai.

Jeigu po šių pratimų paakiai vis tiek atrodo patinę, galima išbandyti nesudėtingą moterišką gudrybę: pridėk prie akių šviežios arbatos kompresą, o po to – ledo kubelį.

Taip kėlimasis ryte atrodys ne tokia sudėtinga užduotis, kaip anksčiau, ir užtruks visai nedaug – ne ilgiau kaip 5 minutes. Atrodysi tiesiog puikiai – jeigu ir ne 100 %, tai 95 % – tikrai.

Kelkis ir šviesk!

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Viktorija
2012-11-04 11:46
Aš tai ryte mažiausiai pusvalandį keliuosi... Dar 10 min, dar 10 min... Paskui vėluoju... Mankštą ištvėriau lygiaivieną kartą Patarimai geri, tik reikėtų pridėti kokių praimėlių ir rankoms
nesvarbu
2012-11-01 14:53
nesamone
pana
2012-03-14 20:12
ooooooooooj... niekas manęs nepriverstų ryte pasimankštinti. Gi kiekviena miego minutė svarbi
salomeha
2012-03-14 20:11
as prabudus iskart soku is lovos, kad nekiltu pagunda dar 5 minutes pagulet