Depresija veikia tiek mūsų fizinę, tiek mentalinę sveikatą, todėl šios ligos gydymas turi veikti abi sritis, kad būtų pasiekta visapusiška sveikata. Šie 9 maisto produktai gali ženkliai pagerinti jūsų būklę.
Mėlynės
Šios uogos turi galingų antioksidantų, kurie sumažina oksidacinį stresą – šis yra pagrindinė ligos ypatybė. Mėlynės taip pat skatina naujų ląstelių augimą, kas taip pat yra depresijos gydymo būdas.
Bananai
Šiuose vaisiuose gausu triptofano, kurį smegenys konvertuoja į 5 -hidroksitriptofaną. Po to šis darinys paverčiamas pozityviaisiais neurotransmiteriais, tokiais kaip melatoninas ir serotoninas. Be to, bananuose yra daug kalio ir magnio, tad šio vaisiaus gali valgyti po kelis per dieną.
Migdolai
Magnis yra stebuklingas vaistas nuo migrenos ir depresijos, o 100 g migdolų turi 268 mg magnio. 1956 m. vykdytas tyrimas nurodė, kad tinkamas magnio kiekis išgydo migreną, nervingumą ir depresiją. Turėtumėt kasdien suvalgyti saujelę migdolų.
Paskaičiuota, kad 19-30 metų moterims reikia 310 mg ir 400 mg magnio atitinkamai, vyresni kaip 31 m. vyrai turi suvartoti 420 mg magnio, o moterys – 320 mg.
Avokadai
Avokaduose yra daug kalio – (100 g turi 485 mg kalio), o jis, kaip buvo įrodyta, gydo stresą ir depresiją. Tad suvalgykite avokadą užkandžiui ir dar truputį per visą dieną, nes suaugusieji turi gauti 4 700 mg kalio per dieną. Jeigu nenorite, kad avokadai greitai sugestų, laikykite juos ant spintelės. O jeigu norite paskatinti nokimą, padėkite šalia bananų.
Šparagai
Šparaguose yra daug folio rūgšties ir vitamino B, gerina mūsų psichinę savijautą, skatindami triptofano gamybą (šis paverčiamas serotoninu).
Šokoladas
Juodasis šokoladas, tiksliau, kakava jame, pakelia serotonino ir dopamino lygį smegenyse ir sumažina kortizolio arba „streso“ neurotransmiterio lygį. Per dieną turėtum suvalgyti 40 g juodojo šokolado.
Špinatai
Šiose lapinėse daržovėse yra daugiau folio rūgšties nei bet kuriose kitos, o depresyviems žmonėms dažnai jos trūksta. Folio rūgštis taip pat pakelia dopamino ir serotonino lygį smegenyse. Špinatuose gausu magnio, jie pagerina antidepresantų efektyvumą.
Lašiša
Riebioje žuvyje yra omega-3 riebalų rūgščių, kurios suminkština ląstelių membranas ir padeda serotoninui pasiekti smegenis. Jeigu vartojate antidepresantus, lašiša sumažins jų šalutinį poveikį ir pagerins jų veikimą.
Žalioji arbata
Žaliąją arbatą kaip vaistą nuo depresijos žmonės vartoja jau tūkstantmečiais. Joje yra polifenolio, kuris padidina smegenų apsirūpinimą dopaminu ir insulino jautrumą, kas užtikrina nuolatinį apsirūpinimą gliukoze, kuri veikia kaip maistas smegenims. Tyrimai rodo, kad, kuo daugiau žaliosios arbatos geriama, tuo daugiau naudos gaunama.
Maisto produktai, padedantys kovoti su depresija ir bloga nuotaika
» Rašyti komentarą