Kankina sloga? 5 natūralios priemonės, kurios padės greičiau pasveikti

Rudenį peršalimo susirgimai pakerta net patį stipriausią imunitetą turinčius pacientus. Vienas nemaloniausių simptomų su kuriuo susiduria beveik visi sergantieji peršalimu – bėganti ir užgulta nosis. Šį kartą norime pasidalinti 5 natūraliomis priemonėmis, kurios, kaip niekas kitas padės veiksmingai kovoti su sloga.

 

Vartokite kuo daugiau skysčių

 

Skysčių kiekio organizme palaikymas turi daug naudos jūsų kūnui. Remiantis žurnale „Rhinology Journal“ paskelbtu tyrimu, karšti gėrimai, pradėti vartoti nedelsiant ir vartojami ilgą laiką, sumažino slogos, kosulio, čiaudulio, gerklės skausmo, šaltkrėčio ir nuovargio simptomus.

 

Pakankamas skysčių kiekis organizme užtikrinama, kad gleivės sinusuose suskystėtų ir jas būtų lengviau pašalinti. Priešingu atveju, gleivės bus klampios ir lipnios, o tai dar labiau užguls nosį. Taip pat svarbu vengti kavos ir alkoholinių gėrimų – jie dehidratuoja.

 

Pasigarinkite

 

Inhaliacijos garais yra viena iš plačiausiai praktikuojamų naminių priemonių nuo slogos. Siekiant maksimalios naudos, į karštą vandenį galima įpilti žolelių ar eterinio aliejaus.

 

Norėdami atlikti šią procedūrą, įkaitinkite švarų vandenį švariame puode ant viryklės, kad susidarytų garai. Kelias minutes laikykite veidą virš garų, giliai kvėpuokite per nosį. Jei veidas labai įkaito, padarykite pertrauką, rašo guardian.ng.

 

Pasimėgaukite aštriu maistu

 

Viena populiari iš Nigerijos kilusi naminė priemonė slogai palengvinti peršalus, yra pipirinės sriubos valgymas. Nors valgant aštrų maistą iš pradžių sloga gali pasunkėti, bet sinusų užgulimas palengvėja netrukus po valgio.

 

Išgerkite arbatos su citrina ir imbieru

 

Į arbatinį (0,4–0,5 litro talpos) įmeskite smulkiai supjaustytus pusantro griežinėlio citrinos, įberkite du šaukštus stambiai tarkuotos imbiero šaknies ir porą šaukštelių juodosios arbatos (arba įmerkite du paketėlius). Viską užliekite karštu, bet ne verdančiu (geriausia 90 laipsnių) vandeniu. Jei norite, pagardinkite arbatą dviem šaukšteliais medaus ir palikite 10 minučių, kad pritrauktų. Išgėrę arbatos, pusantros dvi valandas neikite į lauką, – šis gėrimas skatina prakaitavimą.

 

Pasidarykite kiaušinių kompresą

 

Išvirkite du kiaušinius, palaukite, kol atvės iki tokios temperatūros, kad galėtumėte laikyti juos rankose. Paimkite į kiekvieną ranką po kiaušinį ir pridėkite iš skirtingų nosies pusių. Laikykite, kol visiškai atauš, tačiau ne visą laiką vienoje vietoje – vis patraukite kairiau ar dešiniau, aukščiau ar žemiau.

 

Vis dėlto, nepamirškite, kad gydymasis natūraliomis priemonėmis ne visada yra geriausias variantas – jei sloga užsitęsia ilgą laiką, kreipkitės į specialistą, kad jis jus apžiūrėtų ir paskirtų tinkamą gydymą.

» Rašyti komentarą