Kaip atsigauti po audringų linksmybių

Nauji metai, įvairūs vakarėliai, o kartais net ir paprasti susitikimai su draugais įprastai nepraeina be alkoholio. Ką daryti, kad sekančią dieną nebūtų taip skausmingai sunku? Šį kartą siūlome susipažinti su Jūsų pačių atsiųstais receptais.

“Susitikimams, kuriuose bus vartojamas alkoholis, ruoštis visų pirma reikia psichologiškai. Aš visada iš anksto apgalvoju, kiek galėsiu leisti sau išgerti: draugių ratelyje sau leisti galima beveik viską, kolegų draugijoje geriau būti atsargesnei. Mintyse piešiu sau kreivę, kaip keičiasi mano elgesys, priklausomai nuo išgerto alkoholio kiekio, išsirenku leistina variantą ir sėdėdama už stalo laikas nuo laiko pasitikrinu – ar ne laikas susilaikyti?” - pasakoja Asta.     

“Tam, kad ryte nereikėtų kęsti galvos skausmo bei kitų nemalonių simptomų, po vakarėlio reikia išgerti stiklinę vandens. Prieš pat miegą, gulant į lovą. Patikrinta: padeda šimtu procentų.” - Tomas, 29 metai.    

“Kava ir arbata gelbėja mane iki ir po užstalių. Pačioje pradžioje, kai tik būna galimybė, aš geriu labai stiprią arbatą su citrina arba turkišką kavą (tirpi netinka). Prieš išeinant namo, sukaupęs jėgas, pakartotinai išgeriu dar puodelį. Kiek bebūčiau padauginęs alkoholio, ant rytojaus jaučiuosi neblogai.” - Viola, 23 metai.  

“Gerti reikia vienos rūšies gėrimą, o ne maišyti degtinę su konjaku, viskį su šampanu ir t.t. Dar iki renginio reikia apsispręsti ką gersi ir nuomonės nekeisti. Tuomet ryte pagirių praktiškai nejausi, nebent nežymų galvos skausmą. Tačiau tai lengvai išsprendžiama išgėrus puodelį stiprios pasaldintos kavos.” - Ala, 31 metai.   

“Kad rytas būtų lengvesnis, iš anksto pasiruošk tokį rinkinuką: 6 tabletes aktyvuotos anglies, 1 tabletę aspirino. Visa tai reikia išgerti nakčiai po šventinės. Anglis sutrauks toksinus, o aspirinas palengvins galvos skausmą.” - Vitalija, 39 metai.

“Kad ir kaip nesinorėtų, padauginus alkoholio, nakčiai reikėtų prisiversti išgerti stiklinę pieno. Tai kur kas efektyviau už vandenį!” - Vilius, 24 metai.

“Jokiu būdu negalima už šventinio stalo sėstis alkanai! Būtina užvalgyti ir ne šiaip sau pagraužti džiuvėsėlių, o suvalgyti karštų bulvių, pavyzdžiui italai mano, kad nuo pagirių geriausiai padeda baltos spalvos maistas ir prieš vykstant į svečius valgo ryžių košę, pagardintą sviestu.” - Aistė, 26 metai.  


“Kadangi naujametinės šventės  - prognozuojamas dalykas, aš išmokau joms pasiruošti iš anksto. Yra tokia patikrinta priemonė: jei nenori greitai apgirsti ir ryte kentėti pagirias, sutepk stemplę. Prieš išvykstant į svečius, reikia suvalgyti tokį sumuštinį: sutarkuoti 200 g rogforo sūrio, sumaišyti jį su alyvuogių aliejumi  ir užtepti ant duonos. Arba dar paprasčiau: pasidaryti sumuštinuką su lašiniais ir juoda duona.” - Indrė, 24 metai.  

“Išvengti pagirių padės judėjimas, tad nesėkite visą laiką už stalo, pajudėkite. Atsistokite, net jei ir nesinori. Tokiu būdu galėsite pasitikrinti savo būklę ir išgersite viena kita taurele mažiau.” - Justas, 33 metai.

“Nakčiai išgerkite5-6 tabletes vitamino C – pagirios bus kur kas lengvesnės. Ant miegamojo staliuko nakčiai pasistatykite daugiau gėrimo, geriau su vitaminu C – pavyzdžiui  citrinų sultis.” - Dovydas, 21 metai.

“Viskas jau seniai sugalvota: reikia išgerti gero sūrymo – agurkinio ar raugintų kopūstų. Po išgertuvių labai sveika suvalgyti lėkštę karštos kopūstų sriubos su grietine. Nežinau koks šio poveikio principas, bet padeda puikiai.” - Deivis, 30 metų.

“Padauginus alkoholio, išgeriu stikline sodos vandens (3-5 g). Ir šiaip per pobūvius ir po jų stengiuosi gerti daug vandens. Geriau yra gerti mineralinį vandenį, pageidautina gazuotą. Ir ne vienu mauku, o mažais gurkšneliais.” - Rasa, 22 metai.

“Nuo studentavimo laikų geriu tokį kokteilį: paimi plačią stiklinę, ją iš vidaus ištepti alyvuogių aliejumi, įpili žalią kiaušinio trynį, įberi ½ arbatinio šaukštelio druskos, mažą žiupsnelį raudonų ir juodų pipirų,  įpili 1 arbatinį šaukštelį degtinės ir viską gerai išmaišai iki vientisos konsistencijos. Išgerti reikia viską vienu mauku. Po 10 minučių pagirių kaip nebūta, galima drąsiai kulniuoti į darbą.” - Nerijus, 36 metai.

“Jeigu po vakarėlio yra galimybe nueiti į sauną – tai idealus variantas! Saunoje išprakaituosite, iš organizmo pasišalins toksinai, gersite daug  vandens, tokiu būdu atsistatys skysčių balansas. Galite palįsti ir po dušu, tik ne kontrastiniu ir ne šaltu.” - Laima, 31 metai.

“Kelios valandos (ne anksčiau 5 ir ne veliau 2) iki vakarėlio, išlenkiu taurelę degtinės, Kaip bebūtų paradoksalu, tačiau toks “skiepas” paruošia organizmą galimam padauginimui.” - Donatas, 25 metai.

Turite savų patikrintų receptų? Laukiame jų komentaruose!

» Rašyti komentarą
» Komentarai
saulius liugaila-patyres.
2015-09-16 00:57
norint nesirgti ryte,reikia negerti,o jeigu padauginai...geriausias vaistas gydytis nuo ko susirgai.maziausiai 100gramu ir jokiu pagiriu.Geriau butu 200gr.,tai dar noresis pramogaut.DDD.
ir
2013-04-01 20:27
reikia gerti kiek gali o ne kiek telpa tada ir bus gerai
aš vėl
2013-03-25 20:22
Pistelėjai kokia darožkę amfetamino ir - vualia - jokių pachmielų.
Vik.
2012-09-27 14:21
Aj dar.. nežinau čia gal tik sutapimas, bet kai vakarėlis baigiasi viskiu , nebūna man blogai niekada ryte
Vik.
2012-09-27 14:19
Aš tai prieš eidama miegoti išgeriu aspirino tabletę - geriau už visus alkostop'us (jie visiškai nepadėdavo), o aspirinas tikrai sumažina pagirias.