Įdomūs faktai apie naudingiausius kvapus

Uoslė – tik vienas iš penkių mūsų turimų pojūčių, tačiau tikriausiai pripažinsite, kad išsiversti be jo būtų labai sunku. Mus kiekviename žingsnyje supa stiprūs ir vos juntami, malonūs ir keliantys šleikštulį kvapai. Tačiau egzituoja keli aromatai, kurie gali suteikti patrauklumo, padėti numesti svorio ir pagerinti produktyvumą darbe.

Jeigu prie kopijavimo aparato pastovėsite pusę minutės, apie pasivaikščiojimą po miškus ir laukus galite pamiršti maždaug 81 metams. Kopijavimo metu ozono gausite milijardą kartų daugiau, negu natūraliomis sąlygomis, ir tai tikrai blogai, kadangi ozonas – stiprus oksidatorius ir smarkiai paskatina organizmo procesus. Vienas iš jų – visų nekenčiamas ir nelaukiamas senėjimas.

Apelsinų kvapas padeda sušilti, tad tai gali padėti pakeisti stikliuką alkoholinio gėrimo. Tiesa, draugams turbūt bus sunku paaiškinti, kodėl užuot penktadienio vakare ėję į barą sėdite ir uostote apelsino žieveles.

Moterų, kurios jaučia silpnybę levandų puokštėms, geriau vengti, kadangi ši aistra reiškia ne tiek potraukį gėlėms, kiek depresišką dailiosios lyties atstovės būseną. Levandos – tai itin stiprus antidepresantas.

Merginoms, norinčioms numesti svorio, reikia dovanoti... šokoladinių saldainių popieriukus! Jeigu po to jos dar norės išklausyti jūsų pasiaiškinimo, galite papasakoti, kad šokolado kvapas stimuliuoja endorfinų (laimės hormonų) gamybą. Pastarieji padeda įveikti stresą, taip pat skatina ir lytinį moterų potraukį, veikia kaip nuskausminamieji.


Kad ir ką sakytų jūsų viršininkai, gerti arbatą geriausia darbo vietoje! Jeigu kas nors piktinsis, kad nepaleidžiate iš rankų puodelio, atsakykite: kaip rodo japonų atlikti tyrimai, citrinos kvapas dirbant kompiuteriu sumažina klaidų tikimybę net 54 %!

Beveik bet kuris kvapas gali būti naudojamas kaip vaistas arba... miniatiūrinė laiko mašina. Į kvapą sureaguojama akimirksniu – nespėji nė susivokti, ir atsiduri praeityje. Tereikia susieti aromatą su maloniu prisiminimu. Kai žmogus laimingas, jis, galima sakyti, jau yra sveikas (jo organizme pakyla endorfinų, neuromediatorių ir antikūnų lygis, o tai padeda kovoti su liga ir pasveikti).

Viena iš legendų teigia, kad Dzeusą Hera suviliojo iš Afroditės paimtu stebuklingu kvepiančiu diržu. Šiuolaikiniai specialistai teigia, kad afrodiziako, kuriam nesugebėjo atsispirti svarbiausias graikų dievas, sudėtis galėjo būti tokia: ylang-ylang, muskato riešutai, vanilė, jazminai ir gvazdikėliai.

Kas bus, jeigu nuo galvos skausmo žmogui pasiūlysite ne analgino, o, pavyzdžiui, greipfrutų aliejaus? Greičiausiai liksite nesuprasti, tačiau pamėginti verta: aromaterapijoje šis aliejus jau seniai naudojamas kaip nuskausminamoji priemonė.

Net ir naudingi gydomieji kvapai kartais gali sukelti stiprų galvos skausmą ir... daugiau nieko. Tuo atveju, jeigu žmogui nepatinka koks nors konkretus kvapas, organizmui jis naudos neduos – net jeigu jis galėtų išgydyti visą likusią žmoniją.

Nėščiosioms, kurios nežino, ar artėja gimdymo momentas, ar tai tik „atsitiktiniai“ sąrėmiai, užtenka pasitepti jazminų aliejumi. Jeigu mažajam žmogučiui tikrai atėjo laikas gimti, tokios manipuliacijos nebepadės. Jeigu sąrėmiai nesiliaus, vadinasi, metas į ligoninę.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
simona
2012-05-22 21:48
labai idomu