Ruduo džiugina gaiviu oru, ryškiomis medžių lapų spalvomis, moliūgų skonio kava su čili prieskoniais ir imbieru, jaukiais ir šiltais namais, bei daugeliu kitų malonių dalykų. Be to, sezoninė orų kaita veikia savijautą – ir fizinę, ir psichinę. Geriausia tai, kad rudeniniai orai turi nemažai teigiamos įtakos sveikatai, tereikia juos optimaliai išnaudoti.
Rudens sezonas yra geriausias laikas, norint pagerinti psichinę ir fizinę sveikatą:
- Giliau įmingame. Rudenį saulė kiekvieną dieną pateka vis vėliau, o leidžia – anksčiau. Saulės spindulių kiekis visuomet reguliuoja žmogaus cirkadinius ritmus – kuo mažiau šviesos vakare, tuo geriau miegame. Taigi ruduo ir artėjanti žiema ir geriausi sezonai tiems, kas mėgsta giliai ir kokybiškai pamiegoti. Taip pat įrodyta, kad žemesnė temperatūra miegamajame padeda mums geriau išsimiegoti, todėl vėsų rudens vakarą, gerai išvėdinę kambarius, nerkite į sapnų karalystę po storo sluoksnio užklotu.
- Ryškios medžių lapų spalvos teigiamai veikia nuotaiką. Kuomet užklumpa rudeninis nerimas ar liūdesys, lįskite pasidžiaugti grynu oru į gamtą – mišką ar parką. Rudenį, kai kraštovaizdis yra ypač gražus ir spalvingas, ryškių lapų vaizdas ir nuostabus lietaus kvapas, pastebimai padidins serotonino kiekį organizme ir laimės pojūtį.
- Sezoniniai prieskoniai gerina bendrą savijautą. Rudenį ypač malonu mėgautis šilta arbata arba kava, pagardinus imbieru, cinamonu ir maltu muskato riešutu. Muskato riešutas pasižymi mikrobus naikinančiomis savybėmis, imbieras gerina kraujotaką, o cinamonas mažina uždegimus kūne.
- Pagerėja atmintis. Pastebėta, kad atminties sutrikimai, dažnai būdingi vasaros metu, rudenį praeina. Manoma, kad šaltas oras padeda „išjudinti“ smegenų veiklą.
- Daugiau laiko praleidžiame gryname ore. Paprastai buvimą lauke siejame su vasara, tačiau pagalvokite – kiek karštų vasaros dienų praleidžiame patalpoje su oro kondicionieriumi, stengdamiesi išvengti tvankumos. Rudenį galbūt negulėsite paplūdimyje, tačiau galite dažniau eiti į žygius, žaisti futbolą ar užsiimti kitokiu sportu. Judant gryname ore, pagreitėja medžiagų apykaita, gerėja nuotaika.
- Ruduo suartina. Žvarbų ir vėjuotą vakarą itin jauku slėptis antklodės kokone, susiglaudus su artimu žmogumi, bei žiūrėti filmą. Keturkojis draugas – šuo, katė, ar kitas augintinis, įsitaisęs šalia, taip pat maloniai šildo ir suteikia jaukumo bei teigiamų emocijų. Be to, draugiškas fizinis kontaktas skatina oksitocino gamybą organizme, dėl to mes tampame dar labiau prisirišę prie tų, kuriuos liečiame.
- Artėjančių švenčių laukimas pakelia nuotaiką. Rudenį laukiame vakarietiškos vaiduoklių šventės – Helovyno, pamažu ruošiamės Kalėdoms, kartais pagalvojame, kur švęsime Naujųjų metų naktį. Džiugių dalykų planavimas ir jų laukimas skatina serotonino gamybą organizme, dėl to mes tampame geresnės nuotaikos ir turime vis daugiau energijos.