Atsisakykite šių produktų – virškinimo sistema jums už tai padėkos

Partnerio turinys
Šis turinys inicijuotas projekto partnerio

Atsiradus bet kokiems virškinimo sutrikimams, dauguma pradeda ieškoti vienokios ar kitokios pagalbos. Vieni peržiūri savo namų vaistinėlę, kiti pasitelkia natūralias žolelių arbatas, tretieji – skambina savo gydytojui. Tačiau net ir gydytojas nepamirš pasakyti, kad pati pirmoji pagalba – mitybos įpročių koregavimas. Be mitybos pokyčių niekas negali padėti – nei patys veiksmingiausi vaistiniai preparatai, nei medicininės procedūros.

 

Tad pajutus virškinimo sutrikimus, pavyzdžiui, sunkumą skrandyje, pilvo skausmą ir pilvo pūtimą, rėmenį bei kitus nemalonumus, pirmiausia verta pažvelgti į savo mitybos racioną – galbūt paskutinį mėnesį spėdavote per visą dieną suvalgyti tik po vieną kitą sumuštinį iš šalia biuro esančio kioskelio, o vakarais grįžę „iššluodavote“ visą šaldytuvą ir iš karto eidavote miegoti? Laikas susirūpinti tuo, koks maistas pasiekia Jūsų skrandį ir galbūt kai ko atsisakyti vardan geresnės sveikatos ir sklandesnio virškinimo. Tad sveikesnės mitybos keliu pradėkime žengti jau dabar ir virškinimo sistema Jums tikrai padėkos! 

 

Tegul greitasis maistas puikuojasi tik gatvės reklamose, bet ne Jūsų lėkštėje 

 

Greitasis maistas savo populiarumo nepraranda dėl šių pagrindinių priežasčių: paprastai jis yra skanus, labai pigus ir greitai pagaminamas. Daug kas mėgsta picas, įvairius sumuštinius, mėsainius ir gruzdintas bulvytes, tačiau toks maistas tikrai nepatinka mūsų organizmui. Jame gausu riebalų, angliavandenių ir mažai to, kas naudinga. Blogai ir tai, kad greitajame maiste dažniausiai nėra jokių skaidulų, tad jis skatina ir virškinimo procesų sulėtėjimą. Jei kartais labai norisi greitojo maisto, geriau jį valgyti bent be riebių padažų ir tik ypatingomis, retomis progomis (tai jokiais būdais neturi tapti kasdienybe). 

 

Beje, populiarėja sveikesnių greitojo maisto pasirinkimų mada – pavyzdžiui, mėsainio bandelė gali būti iškepta iš pilno grūdo miltų, pica turėti daug daugiau daržovių, bulvyčių skiltelės su lupena gali būti iškeptos orkaitėje (o ne išvirtos riebaluose), o šalia jų - patiektas jogurtinis padažas su žalumynais ir panašiai. Net ir greitasis maistas gali būti sveikesnis, tačiau bet kuriuo atveju jo geriau vengti. 

 

Saldūs ir gazuoti gėrimai vilioja, bet geriau nepasiduoti šiai pagundai dėl kelių priežasčių 

 

Gazuoti, dideliais cukraus ir maisto priedų kiekiais pripildyti gėrimai yra gana populiarūs deriniuose su greituoju maistu. Kine siūlomos didžiulės stiklinės gazuotų gėrimų, tad nenuostabu, kad netrukus pajuntamas skausmingas pilvo raižymas ir pūtimas, ypač jei jie buvo vartojami per šiaudelį. Į rėmenį linkusiems asmenims ar gastroezofaginio refliukso liga 

 

(GERL) sergantiems pacientams gazuoti gėrimai gali sukelti tikrai labai nemalonius pojūčius ir sugadinti nakties poilsį. 

 

Paieškokite internete informacijos, kiek daug cukraus yra vienoje stiklinėje populiariausių gazuotų gėrimų – tikėtina, kad tokie faktai ar vaizdinė medžiaga Jus šokiruos ir tikrai nebenorėsite jų daugiau niekada gerti ar duoti jų savo vaikams. Atminkite, kad geriausiai troškulį malšina grynas vanduo, o saldintais vaisvandeniais atsigaivinti praktiškai neįmanoma – jų norisi vis daugiau ir daugiau, negana to, atsiranda ir nemalonių virškinimo sutrikimų. 

 

Sunkus, keptas, labai riebus maistas – galbūt jis ir skanus, bet tikrai žalingas 

 

Nesunku suprasti, kad toks maistas sunkiai virškinamas dėl didelio riebalų kiekio. Dar blogiau, jei sumaišomos kelios sunkaus ir riebaus maisto rūšys, pavyzdžiui, po riebaluose kepto kiaulienos kepsnio ir gruzdintų bulvyčių derinio dar suvalgomas didelis saldaus ir gausiai kremu pertepto torto gabalas. Galima teigti, kad tokiu atveju virškinimo sistema patiria labai didelį šoką ir įvairūs negalavimai, pavyzdžiui, sunkumas skrandyje, tempimo jausmas, pilvo pūtimas, viduriavimas yra beveik garantuoti. Negana to, keptas maistas pavojingas ir dėl kepimo metu susidarančių medžiagų, kurios didina vėžinių susirgimų tikimybę, be to, dėl kepimo metu pasiekiamos aukštos temperatūros maiste nelieka daug naudingų medžiagų. Geriau rinktis kitus maisto gaminimo būdus, pavyzdžiui, virimą garuose, troškinimą. Tokiu būdu bus sėkmingiau išsaugomos akiai malonios kūno linijos ir kartu tausojama sveikata. Nesunku įsitikinti, kad suvalgius salotų ar troškinio, jaučiamasi lengviau ir energingiau, nei suvalgius didelę kepto ir riebaluose plaukiančio maisto porciją. Labai svarbu, kad po maisto būtų jaučiamasi gerai. Jei maistas apsunkina – jis Jums netinkamas. 

 

Jei skrandis ir vėl sustojo... 

 

Virškinimas labai dažnai sutrinka dėl persivalgymo. Tokiu atveju gali padėti virškinimo fermentai, kurie labai svarbūs ne tik sklandžiai virškinimo funkcijai, bet ir gerai savijautai. Mezym vartojamas tuomet, kai kasa nepakankamai gamina ir išskiria virškinimo fermentų ir tai sukelia virškinimo sutrikimų, tad šį vaistą verta turėti kiekvienų namų vaistinėlėje. Dozė paskiriama individualiai, todėl dėl bet kokio vaisto vartojimo reikėtų pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti sveikatai.

» Rašyti komentarą