7 gudrybės, padedančios azijiečiams nepilnėti

@ Shutterstock

Šios nedidelės gudrybės, būdingos Azijos šalių virtuvei, padės jums numesti svorio ir išlaikyti formą be jokių dietų. Išbandykite!
 
Vienoje lėkštėje – skirtingi baltymai
 
Azijos šalių gyventojai savo patiekaluose maišo įvairius baltymus: pupas ir tofu, vištieną ir jūros gėrybes, vištieną ir kiaulieną... Toks maistas padeda aprūpinti organizmą visomis būtinomis aminorūgštimis.
 
Daug žalumynų ir daržovių
 
Ar atkreipėte dėmesį į tai, kaip atrodo tradiciniai Azijos šalių patiekalai? Jų virtuvėje gausu įvairių žalumynų, daigintų kultūrų ir pačių įdomiausių daržovių. Kiekviename patiekale rasite česnakų, svogūnų, saldžiųjų arba aitriųjų paprikų, citrinžolių, porą rūšių daigintų pupų, ryšelį žalumynų ir gabaliuką žaliosios citrinos (laimo). Tai – labai naudinga, nes:
 

  • Greičiau pasisotinama;
  • Geriau įsisavinami gyvulinės kilmės baltymai, taip pat tai naudinga žarnyno mikroflorai (ypač naudingi rauginti kopūstai ir ankštinės
  • kultūros);
  • Kiekvienam žalumynui, kiekvienam augalui būdingi savi vitaminai ir mineralinės medžiagos, todėl nauda išauga keleriopai.

 
Desertui – vaisiai
 
Azijiečiai pyragėlius ir kitus kepinius keičia vaisiais. Žinoma, vaisiuose gausu fruktozės, tačiau ji daug naudingesnė, negu įprastas cukrus, kurio gausu kepiniuose ir kituose mūsų mėgstamuose skanumynuose.
 

Probiotikai
 
Nors azijiečiai vartoja daug paprastųjų angliavandenių (pavyzdžiui, baltų ryžių), jie retai turi antsvorio. Priežastis – probiotikai (maistas bakterijoms),  kurių gausu racione. Fermentuoti produktai (kimči, tofu ir kt.) puikuojasi ant azijiečių stalo kiekvieną dieną.
 
Gausybė įvairiausių prieskonių
 
Ciberžolė, imbierai, paprikos, citrinžolės... Prieskonių, naudojamų Azijos šalių virtuvėje, sąrašą galima tęsti, tačiau šie – labiausiai paplitę karšto klimato šalyse, kadangi padeda užmušti bakterijas.
 
Daug žaliosios arbatos
 
Įrodyta, kad žalioji arbata padeda slopinti uždegimus, pašalinti toksinus, sulėtinti ląstelių senėjimo procesus. Ji tonizuoja ir skatina medžiagų apykaitą. Kinai ir japonai išgeria vidutiniškai po 4-5 puodelius žaliosios arbatos per dieną.
 
Ir, žinoma, lazdelės...
 
Lazdelės neleidžia azijiečiams valgyti greitai ir daug, todėl tikimybė persivalgyti ir pajusti sotumo jausmą tada, kai jau per vėlu, yra mažesnė. Ypač ši praktika pasiteisina europiečiams, kuriems šis instrumentas dar neįprastas.

» Rašyti komentarą