5 natūralūs būdai, padėsiantys numalšinti mėnesinių skausmus

Kas mėnesį su menstruacijų sukeltais skausmais kovojančios moterys pritars – gyvenimas taptų daug lengvesnis, jei nemalonių pojūčių būtų galima išvengti. Nors dauguma pacienčių pilvo ir galvos skausmus malšina vaistais, vis dėlto, dalis moterų savo savijautą stengiasi pagerinti natūraliomis priemonėmis. Taigi, atrinkome keletą natūralių, visiškai saugių ir tikrai veiksmingų priemonių kovai su mėnesinių skausmais.

 

  1. Išbandykite jogą

 

Nors sportuoti menstruacijų metu tikrai nesinori, vis dėlto, specialistai teigia, kad tam tikros jogos pozos gali padėti sumažinti mėnesinių sukeliamus pilvo skausmus. Ypatingos naudos joga turi tiems, kas šią mankštą praktikuoja reguliariai.

 

2016 m. rugsėjo mėn. žurnale „Journal of Alternative and Complementary Medicine“ paskelbto tyrimo duomenimis, 20 studentų, kartą per savaitę tris mėnesius atlikusių valandos trukmės jogos pratimus, jautė mažiau menstruacijų spazmų ir menstruacijų sutrikimų nei 20 moterų, kurios to nedarė.

 

  1. Šildykite pilvą

 

„Gimda yra raumuo, todėl viskas, kas atpalaiduoja raumenis, gali sumažinti mėnesinių sukeliamus spazmus ir skausmus,“ – pasakoja gydytoja Jackie Thielenas.

 

Iš tiesų, žurnale „Evidence-Based Nursing“ paskelbti tyrimai rodo, kad mėnesinių metu naudojami karšti kompresai pilvui yra tokia pati veiksminga nuskausminamoji priemonė, kaip ir ibuprofenas.

 

Pilvo šildymo nauda pastebėta ir kituose tyrimuose. 2014 m. kovo mėn. žurnale „The Journal of Physiotherapy“ paskelbtoje apžvalgoje taip pat teigiama, kad šilti kompresai gerokai sumažina mėnesinių skausmus pilvo ir nugaros srityse.

 

  1. Pasidomėkite akupunktūra

 

„Akupunktūra išties gali padėti sumažinti pilvo skausmus mėnesinių metu,“ – teigia  Jeannie Bianchi, licencijuota akupunktūros specialistė iš San Francisko. Manoma, kad šis senovinis Azijos gydymo metodas atpalaiduoja nervų sistemą, leidžia kraujui lengviau tekėti į vidaus organus ir malšina uždegimą.

 

Akupunktūros naudą įrodo ir tyrimai. 2016 m. balandžio mėn. „Cochrane Database of Systematic Reviews“ paskelbtoje analizėje, ekspertai išnagrinėjo 42 tyrimus, kuriuose stebėtas akupunktūros poveikis mėnesinių spazmams malšinti. Kiekviename jų, akupunktūra buvo lyginama su negydymu, įprastiniu gydymu (pvz., vaistais nuo uždegimo) arba placebu. Tyrimo metu nustatyta, kad moterims išbandžiusioms akupunktūrą, mėnesinių skausmas buvo mažesnis, be to šis gydymo būdas neturėjo jokio šalutinio poveikio.

 

  1. Išgerkite žolelių arbatos

 

Jau nuo seniausių laikų moterys pastebėjo, kad tam tikros žolelių arbatos gali padėti sumažinti menstruacijų sukeliamus negalavimus.

 

Jei mėnesinių metu jus kamuoja stiprūs pilvo, galvos ar nugaros skausmai, išbandykite ramunėlių, pipirmėčių, imbiero ar pankolio arbatas. Kol kas tyrimų galinčių pagrįsti žolelių veikimą dar trūksta. Vis dėlto, moterys šias vaistažoles naudoja jau daugelį metų ir džiaugiasi skausmą malšinančiomis jų savybėmis.

 

  1. Pasinerkite į kvapų pasaulį

 

Ši natūrali, skausmus malšinanti priemonė ypač patiks toms, kurios negali gyventi be eterinių aliejų. Žurnale „The Journal of Obstetrics and Gynaecology Research“ paskelbtų tyrimų duomenimis, odos masažas tam tikrais eteriniais aliejais gali palengvinti menstruacijų sukeliamus skausmus. Remdamiesi moterų pranešimais, tyrėjai nustatė, kad po masažo su tam tikrais eteriniais aliejais, skausmo trukmė sutrumpėjo beveik puse paros.

 

Aliejai padedantys įveikti pilvo skausmus: levandų eterinis aliejus, šalavijų eterinis aliejus ir mairūnų eterinis aliejus.

 

Žinoma, kad eterinis aliejus suveiktų, pasistenkite įsigyti tik aukštos kokybės produktą. Nacionalinė holistinės aromaterapijos asociacija siūlo prieš tepant ant odos, grynus eterinius aliejus praskiesti nekvapniu kremu, losjonu ar baziniu aliejumi, kad išvengtumėte odos sudirginimo.

» Rašyti komentarą