5 mitybos patarimai sergantiems širdies ligomis

Širdies ligos dažniau kamuoja vyrus nuo 45-erių, o moteris – nuo 55 metų, tačiau vis dažniau širdies problemų turi ir dvigubai jaunesni žmonės. „Gintarinės vaistinės“ Vilniuje vedėjas Laimis Dambrauskas sako, kad ypač vyrai nėra linkę rūpintis savo sveikata, nes mano, kad viskas susitvarkys savaime. Anot jo, vyrai linkę ignoruoti įvairius simptomus ar organizmo siunčiamus signalus, o gydytis dažnai pradeda tik tuomet, kai liga ar sutrikimas jau būna gerokai pažengę.

„Net ir pajutus, atrodo, nereikšmingus simptomus, reikėtų kreiptis į vaistininką – mes galime įvertinti simptomų svarbą ir bent jau duoti nemokamą patarimą: galbūt visiškai nereikia jaudintis, galbūt verta susirūpinti ir kreiptis į gydytoją, o gal problemos sprendimą galima rasti iškart“, - sako L. Dambrauskas. Širdies ligų profilaktikai vaistininkas ragina periodiškai pasitikrinti cholesterolio kiekį kraujyje bei kraujo spaudimą, kurį stebėti ypač aktualu vyrams iki 45 metų. Taip pat bet kokio amžiaus vyrams patartina propaguoti kuo sveikesnį gyvenimo būdą – sportuoti, sveikai maitintis, išsimiegoti, saikingai vartoti alkoholį, atsisakyti tabako ir pasaugoti nervų sistemą

Sergantiems širdies ligomis žmonėms reikėtų ne tik vartoti gydytojo išrašytus vaistus ir pakoreguoti savo gyvenimo būdą, bet ir daugiau dėmesio skirti mitybai, t. y. vienų produktų vengti, kitų į savo racioną įtraukti daugiau. Štai ką pataria mitybos specialistai.

  • Apribokite suvartojamos druskos kiekį. Esmė ta, kad šis produktas sulaiko organizme skysčius, todėl atsiranda patinimų, apsunkinamas širdies darbas. Patiekalus galima gardinti ne tik druska, bet ir įvairiais prieskoniais – išmėginkite!
  • Itin atsargiai vartokite riebų gyvulinės kilmės maistą (pavyzdžiui, riebią kiaulieną, avieną, sviestą, subproduktus ir paštetus). Nereikėtų piktnaudžiauti ir kiaušiniais bei majonezu – pastarąjį būtų daug geriau pakeisti alyvuogių aliejumi (tai apsaugos jūsų kraujagyslių sieneles nuo cholesterolio).
  • Reikėtų kaip galima dažniau vartoti produktus, kuriuose gausu ląstelienos. Ląsteliena sumažina „blogojo“ cholesterolio lygį, valo žarnyną, apsaugo nuo kai kurių vėžio rūšių, be to, padeda greitai pasisotinti ir sulieknėti. Ląsteliena užpildo skrandį, malšina alkio jausmą, tačiau yra nekaloringa. Jos gausu ankštinėse kultūrose, jūros kopūstuose, avižose, sėlenose, vaisiuose ir daržovėse.
  • Saikingai mėgaukitės įvairiais kepiniais ir šviežia duona. Geriau pimernybę teikti juodos duonos arba duonos su sėlenomis džiūvėsėliams ir skrebučiams.
  • Gerkite nestiprią žaliąją arbatą – ji padeda sumažinti kraujospūdį ir cukraus lygį kraujyje.
» Rašyti komentarą
» Komentarai
Petras
2018-06-19 08:25
Viską reikia daryti saikingai ir valgyti, ir nepersidirbti. Koks čia gali toliau būti patarimas žmogui,nes toliau viskas ne nuo jo priklauso
nina
2017-11-12 12:06
hmmm