7 būdai, kaip pagerinti sveikatą, prasidėjus pavasariui

@ Shutterstock

Keičiantis sezonams, ypač šylant orams, turbūt daugeliui atsiranda impulsas išsivalyti ir atsinaujinti namus. Tačiau pavasaris gali būti susijęs ne tik su kambarių valymu ir tvarkymu – tai taip pat puikus laikas ugdyti sveikus naujus įpročius ir atsisakyti senų, bet nenaudingų rutinos ritualų. Dalijamės patarimais, kaip galite pagerinti sveikatą pavasarį:

 

 1. Pradėkite reguliariai mankštintis gryname ore. Pavasarį oras yra šiltesnis, o dienos akivaizdžiai ilgesnės nei žiemą, todėl tai puikus laikas aktyviai sportuoti lauke. Specialistai rekomenduoja mankštintis bent 150 minučių per savaitę.

   

 2. Įtraukite į savo mitybą daugiau šviežių vaisių ir daržovių. Mėgaukitės didėjančia šviežių daržovių įvairove pavasarį. Daržovėse, pavyzdžiui: brokoliuose, šparaginėse pupelėse, lapiniuose žalumynuose, cukinijose, įvairių rūšių kopūstuose, morkose ir pomidoruose, yra mažai kalorijų ir daug skaidulų, vitaminų ir mineralų, todėl tai – vienas geriausių pasirinkimų, norint numesti svorio. Stenkitės kiekvieną dieną suvalgyti apie 3–5 porcijas daržovių. Vaisiai taip pat yra geras skaidulų, vitaminų ir mineralų šaltinis. Kiekvieną dieną turėtumėte suvalgyti apie 2–3 porcijas vaisių.

   

 3. Gerkite daugiau vandens. Kuomet šyla orai, darosi vis sunkiau išlaikyti reikiamą skysčių kiekį organizme. Prieš eidami į lauką, išgerkite daug vandens ir, vaikščiodami, visuomet šalia turėkite vandens buteliuką. Taip pat rekomenduojama vartoti daugiau vandeningų produktų, pavyzdžiui – agurką.

   

 4. Sumažinkite suvartojamą alkoholio kiekį arba jo visai atsisakykite. Alkoholis sukelia ne tik dehidrataciją, bet ir yra susijęs su miego sutrikimais, padidėjusiu kraujospūdžiu ir tam tikromis vėžio rūšimis.

   

 5. Profilaktiškai pasitikrinkite sveikatą. Atlikę profilaktinę sveikatos patikrą, būsite ramūs ir tikrai žinosite, kad esate sveiki. Jeigu taip nutiktų, kad gydytojai pastebėtų organizmo pakitimus, tai leistų paskirti tinkamą gydymą, iš anksto užkertant kelią artėjančiai ligai, ir padėtų nesusirgti.

   

 6. Rūpinkitės savo oda. Vyrai ir moterys turi ne tik reguliariai drėkinti odą, bet ir apsaugoti ją nuo agresyvių saulės spindulių. Jei esate lauke, būtinai naudokite apsauginį kremą nuo saulės SPF 15 (ar su didesniu apsaugos nuo saulės faktoriumi), kuris apsaugo nuo UVA ir UVB spindulių. Dėvėkite akinius nuo saulės ir kepurę.

   

 7. Atnaujinkite santykius su artimaisiais. Įvairūs moksliniai tyrimai parodė, kad geri, tvirti santykiai su kitais žmonėmis daro stiprią įtaką sveikatai ir laimei. Praleiskite kuo daugiau laiko su mylimais žmonėmis – renkite reguliarias bendras išvykas į gamtą, kad galėtumėte mėgautis puikiu pavasario oru ir kompanija.

» Rašyti komentarą