3 būdai pavasario ryto rutiną pakeisti į sveikesnę

@ Shutterstock

Sezoninis perėjimas į pavasarį simbolizuoja atgimimą ir atsinaujinimą, ir daugeliui iš mūsų tai tinkamas metas peržiūrėti senus įpročius, taip pat pakeisti juos naujais, geresniais – pasitempti. Jei nežinote, nuo ko pradėti, pateikiame 3 pagrindinius būdus, kurie padės susikurti sveikesnę ryto rutiną ir gyventi kokybiškiau.

 

  1. Įprotį naršyti telefoną pakeiskite sąmoningesne veikla. Vietoj telefono naršymo rinkitės rytinę meditaciją ar kvėpavimo pratimus, ar bet kokią kitą veiklą, kuri suteiks jėgų ir energijos, padės pasiruošti ateinančiai dienai. Išbandykite dienoraščio rašymą. Galite kasdien skirti po 15 minučių jausmų ir minčių išrašymui – kokia jūsų nuotaika, ką norite tą dieną nuveikti. Kiekvieną rytą sudarykite sąrašą visko, kam norite pasakyti „ne“, ir dalykų sąrašą, kuriems norite pasakyti „taip“ – tai padės jums geriau susivokti savyje ir paruoš sėkmingai dienai.


     
  2. Rytinį kavos puodelį kartais iškeiskite į žaliąjį kokteilį. Pavasaris – puikus laikas mėgautis žalumynais bei vaisiais ir gauti iš jų visus reikiamus vitaminus ir mineralus. Galite trintuvėje sutrinti: pora kivių, bananą, įpilti stiklinę vandens, ir mėgautis maistingu bei skaniu gėrimu, arba sutrinti: obuolį, bananą, įmesti saują špinatų ir įpilti stiklinę vandens. Žaliųjų kokteilių receptų yra labai įvairių – turėtumėte rasti ne vieną jums patinkantį variantą. Rytinį žaliąjį kokteilį arba kavą, arbatą, galite gerti lauke, besimėgaujant saulės spinduliais – organizmas spės pasigaminti vitamino D.

     
  3. Pradėkite keltis anksčiau nei esate įpratę. Atėjus pavasariui, saulė teka vis anksčiau, todėl ir žmogui patariama nubusti kartu su gamta. Manoma, kad pirmieji rytiniai saulės spinduliai, skatina nuotaiką keliančio hormono – serotonino, gamybą ir gali padėti reguliuoti miego ir pabudimo ciklą. Tie, kurie keliasi anksčiau, tampa budresni, energingesni ir pasirengę priimti dienos iššūkius. Atliktų tyrimų metu pastebėta, kad įprotis anksti keltis, gali būti raktas į maksimalų žmogaus produktyvumą. Nustatykite žadintuvą, jeigu jums sunku keltis, tačiau nesumažinkite valandų skaičiaus, kurį būtinai turite išmiegoti, todėl eikite gultis taip pat anksčiau. Nuskambėjus žadintuvui, kelis kartų giliai įkvėpkite ir iškvėpkite, atlikite lengvus raumenų tempimus lovoje, kad sušiltų kūnas ir būtų lengviau atsibusti.
» Rašyti komentarą