Kasdien visame pasaulyje išgeriama daugiau kaip 400 mln. puodelių kavos. Tirščiai dažniausiai išmetami į šiukšliadėžę – o be reikalo: juos galima panaudoti pačioms įvairiausioms reikmėms!
Priemonė nuo blusų. Jeigu turite keturkojį augintinį, šis kavos tirščiai jums labai pravers: po maudynių įtrinkite juos į drėgną šuns kailį – kavos kvapas atbaidys blusas.
Trąšos. Kavos tirščiai gali pasitarnauti kaip puikios augalų trąšos. Ypač jos tinka vaismedžiams ir gėlėms: rožėms, azalijoms, rododendrams, kamelijoms ir kt. Kava parūgština dirvą ir atbaido kenkėjus. Tirščius galima maišyti į kompostą arba į vandenį, kuriuo laistote augalus. Dar viena naudinga gudrybė: jei morkų sėklas sumaišysite su tirščiais, jos sudygs greičiau, o daržovės bus saldesnės ir maistingesnės.
Rankų ir šaldytuvo kvapų naikinimui. Sodrus kavos aromatas neutralizuoja nemalonius kvapus. Jei pjaustėte svogūnus ir česnakus, patrinkite rankas drėgnais tirščiais. Sausus tirščius galima suberti į indelį ir laikyti šaldytuve arba šaldiklyje – jie kuo puikiausiai atstos šiam reikalui naudojamą sodą.
Nuo sodo kenkėjų. Kai kuriems gyvūnams ir vabzdžiams kavos kvapas yra labai nemalonus – pasinaudokite tuo, jei norite apsaugoti savo gėlyną nuo kačių: tereikia sumaišyti tirščius su apelsinų žievelėmis ir pabarstyti teritoriją, kuri nuo „neprašytų svečių“ nukenčia labiausiai. Taip pat tirščiai atbaidys šliužus ir sraiges, ryjančias jūsų derlių, ir skruzdėles.
Oro gaiviklis. Kavos tirščių galima įberti į vazą su džiovintomis (pavyzdžiui, levandomis) ar dirbtinėmis gėlėmis – tokia kompozicija turi ir estetinę, ir praktinę funkciją.
Anticeliulitinė kaukė. Kava gerina kraujo cirkuliaciją ir pašalina iš organizmo skysčių perteklių. Gydomajai kaukei sumaišykite tirščius su alyvuogių aliejumi arba vynu, užtepkite ant probleminių vietų ir masažuokite su šepečiu arba kempine sukamaisiais judesiais. Procedūrą reikėtų pakartoti 1-2 kartus per savaitę.
Milteliai indų plovimui. Dėl savo šiurkščios tekstūros kava puikiai nutrina pridžiūvusius nešvarumus ir maisto likučius. Naudokite tirščius, kai plaunate puodus ar keptuves – tai pigiau ir sveikiau, negu įprasta buitinė chemija.
15 kavos tirščių panaudojimo būdų (I dalis)
» Rašyti komentarą