11 maisto produktų, kurie valo kepenis ir apsaugo nuo jų pažeidimų

@ Shutterstock

Kepenys atlieka daugybę gyvybiškai svarbių funkcijų: pradedant baltymų, cholesterolio ir tulžies gamyba, baigiant vitaminų, mineralų ir net angliavandenių kaupimu. Jos taip pat skaido toksinus, tokius kaip: alkoholis, vaistus ir natūralius šalutinius medžiagų apykaitos produktus. Pasirinkę tinkamą dietą, pasirūpinsite sklandžia kepenų veikla, taip pat galite sumažinti riziką sirgti kepenų ligomis, įskaitant ir vėžį.

 

Įtraukę šiuos maisto produktus į savo dietą, palaikysite sklandžią kepenų veiklą:

 

  1. Kava. Kava padidina antioksidantų kiekį kepenyse, tuo pačiu sumažindama uždegimus. Ji taip pat sumažina kepenų suriebėjimo ir vėžio išsivystimo riziką.

     
  2. Žalia ir juoda arbata. Juodoji ir žalioji arbata gali padėti sunormalizuoti kepenų fermentų lygį ir sumažinti riebalų kiekį kepenyse. Tačiau būkite atsargūs, jei geriate žaliosios arbatos ekstrakto papildus, nes jie gali pakenkti – dėl jų vartojimo rekomenduojama pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

     
  3. Greipfrutas. Greipfrutuose esantys antioksidantai apsaugo kepenis, mažindami uždegimą ir sustiprindami jų apsauginius mechanizmus. Tačiau dar trūksta išsamesnių tyrimų, atliktų su žmonėmis, taip pat tyrimų apie pačius greipfrutus ar greipfrutų sultis.

     
  4. Mėlynės ir spanguolės. Šiose uogose yra daug antioksidantų, kurie padeda pagerinti imunini atsaką ir apsaugoti kepenis nuo pažeidimų.

     
  5. Vynuogės. Atlikti tyrimai su gyvūnais ir žmonėmis parodė, kad vynuogės ir vynuogių sėklų ekstraktas apsaugo kepenis nuo pažeidimų, padidina antioksidantų kiekį ir kovoja su uždegimu.

     
  6. Dygliuotoji kriaušė (kaktuso vaisius). Dygliuotų kriaušių vaisiai ir sultys gali padėti kovoti su pagirių simptomais, sumažinandami uždegimus kepenyse. Jie taip pat gali apsaugoti kepenis nuo žalos, kurią sukelia alkoholio vartojimas.

     
  7. Burokėlių sultys. Burokėlių sultys apsaugo kepenis nuo oksidacinių pažeidimų ir uždegimo.

     
  8. Kryžmažiedės daržovės. Kryžmažiedės daržovės, tokios kaip: brokoliai ir Briuselio kopūstai, gali suaktyvinti kepenų fermentų veiklą ir padėti apsaugoti kepenis nuo pažeidimų.

     
  9. Riešutai. Buvo atlikti tyrimai, kurių metu nustatyta, kad žmonės, vartojantys riešutus, sumažina riziką sirgti nealkoholine kepenų suriebėjimo liga, t. y. užkerta kelią kepenų suriebėjimui.

     
  10.  Riebi žuvis. Riebiose žuvyse yra omega-3 riebalų rūgščių, kurie organizme mažina uždegimus ir yra siejami su mažesne širdies ligų rizika. Riebiose žuvyse esantys riebalai taip pat naudingi ir kepenims. Atlikti tyrimai parodė, kad omega riebalai padeda: užkirsti kelią riebalų kaupimuisi, išlaikyti normalią fermentų koncentraciją kepenyse, kovoti su uždegimu ir pagerinti atsparumą insulinui.

     
  11.  Alyvuogių aliejus. Atlikti tyrimai parodė, kad alyvuogių aliejaus vartojimas sumažina riebalų kiekį kepenyse, pagerina kraujotaką ir sunormalizuoja kepenų fermentų kiekį.
» Rašyti komentarą