Emocinę krizę patyrusiems, bandžiusiems pasitraukti iš gyvenimo žmonėms ligoninių priėmimo-skubiosios pagalbos skyriuose pradėta teikti emocinė pagalba. Tai iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) apmokama nauja paslauga – paciento būklės psichodiagnostinis įvertinimas. Ją teikia gydytojas psichiatras ar gydytojas vaikų ir paauglių psichi...
Įsivaizduokite – ryte užlipate ant svarstyklių, o jos ne tik parodo, kiek pakito jūsų svoris nuo tada, kai svėrėtės paskutinį kartą, bet ir įspėja: „Užsiregistruokite pas gydytoją“. Tai – ne mokslinė fantastika. Kauno technologijos universiteto (KTU) Biomedicininės inžinerijos institute kuriamos svarstyklės, kurios galės ne tik matuoti svorį, be...
Sparčiai tobulėjant odontologinėms technologijoms, didėja ir pacientų reikalavimai, priverčiantys gydytojus odontologus ne tik peržiūrėti iki tol naudotus gydymo metodus, bet ir nuodugniau gilintis į naujoves. Juk dažniausiai pas odontologus apsilankoma, kai suskausta dantį ar iškyla kitų odontolgonių problemų. Kadangi visa tai asocijuojasi su n...
Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ šį mėnesį žmones, turinčius onkologinės ligos patirtį, kviečia dalyvauti nemokamuose aktyvaus poilsio ir fizinio aktyvumo užsiėmimuose. Sveikatingumo mankštas onkologiniams pacientams ir jų artimiesiems Vilniuje ves lengvaatletė, olimpietė Vaida Žūsinaitė.
Ne visada reikėtų kaltinti metų naštą, jei ima stipriau plaka širdis, svaigsta galva, prasideda virškinimo sutrikimai, apima bloga nuotaika ar prastėja atmintis. Tokius negalavimus sukelia ir anemija (mažakraujystė). Ji iš lėto atima gyvenimo jėgas, būna sunkių ligų palydovė.
Vaistus skiriantys gydytojai pacientams turi ne tik išrašyti receptą, bet ir patarti, kaip medikamentus įsigyti ir vartoti. Vaistininkas taip pat turi informuoti vaistų pirkėjus apie kainas ir priemokas. Pasak specialistų, norintiems vaistinėje sutaupyti ir nepermokėti už vaistus, reikėtų žinoti vos kelias taisykles.
Lietuvos Respublikos odontologų rūmai kartu su gydytoja odontologe Egle Vindašiūte ir Maltos ordino pagalbos tarnyba pradeda iniciatyvą senjorų gydymo sąlygoms gerinti: gydytojai odontologai teiks nemokamą gydymą, nelaukdami Ligonių kasų išmokų, o maltiečiai padės senyvo amžiaus žmonėms nuvykti pas odontologus, kad gydymas būtų suteiktas pagal v...
Paskutiniu metu viešojoje erdvėje gausu klaidinančios informacijos, teigiančios, kad Sveikatos apsaugos ministerija priima sprendimus, dėl kurių gali sumažėti vaistų pasiūla, o kai kurių būtinų vaistų gali nebelikti. Ministerija atkreipia dėmesį ir patikina, kad tokia informacija yra neteisinga ir klaidinanti žmones.
20 proc. Europos gyventojų pavasarį, pražydus augalams, turi gydytis nuo paūmėjusios šienligės (polinozės). Daugiausiai nuo jos nukenčia miesto gyventojai, kuriems alergijos simptomus sustiprina oro tarša ir jame sklandančios dyzelinio kuro dalelės – jos sudaro net 90 proc. visų miesto ore esančių svetimkūnių. Medikai įspėja: svarbu ne tik mažin...
2017 m. balandžio 8 d. Vilniuje vyko konferencija „Lietuvos Parkinsono ligos draugijai – 20“, skirta Pasaulinei Parkinsono liga sergančiųjų dienai ir Lietuvos Parkinsono ligos draugijos 20-mečiui paminėti. Joje dalyvavo garbingi svečiai – Estijos Parkinsono draugijos (EPD) atstovai – Ahti Jundas, Elga Lannajarv, Olga Muraškina, Tiina Paju, Inna ...
Apibendrinę kitose šalyse atliktus tyrimus ir įvertinę Lietuvos ekspertų nuomonę, Higienos instituto specialistai įvardijo, kas galėtų užtikrinti teisingą antibiotikų vartojimą ligoninėse ir padėtų suvaldyti didėjantį antibakterinį atsparumą, keliantį grėsmę žmonių sveikatai.
Pavasario pradžia – puikus metas geriau pasirūpinti savimi ir pradėti gyventi sveikiau. Štai keli paprasti žingsneliai, kad šiltąjį metų laiką sutiktumėte sveikesni.
Paveiksle iš viso yra 7 gyvūnai, tačiau ne visiems pavyksta juos įžiūrėti. Norite sužinote apie save kažką nauja? Tada skirkite šiam paveikslui 1 minutę. Kiek gyvūnų radote? Kokia tvarka? Kuo daugiau laiko sugaišote vieno ar kito gyvūno paieškoms, tuo silpniau išreikšta viena ar kita jūsų savybė.
Yra negalavimų (pradedant mažakraujyste ir baigiant vėžiu), kuriuos diagnozuoti galima vien pažvelgus į žmogaus burną.
VUL Santariškių klinikų medikai pirmieji Baltijos šalyse ekstremalų šaltį pradėjo naudoti plaučių ligų diagnostikai ir gydymui. Kriobiopsija – tai biologinio audinio fragmento atskyrimas dideliu šalčiu.
Danties skausmas laikomas vienu nemaloniausių ir labiausiai erzinančių – jei išspręsti problemos čia ir dabar nėra kaip, atrodo, kad galima išprotėti. Gerai, jei pašonėj dirba vaistinė ar yra galimybė tuojau pat pakliūti pas odontologą. O jeigu ne? Kaip padėti sau bent iki apsilankymo pas gydytoją?
Visi mes vaikystėje kartais elgiamės neapgalvotai ir net kvailai – tai suvokiam tik suaugę. Šio video veikėjas pamoką įsimins visam gyvenimui!
Nors Lietuvoje susidariusi nuomonė, kad vėžys – kone baisiausia liga ir jos diagnozė reiškia mirtį, iš tikrųjų nuo širdies ir kraujagyslių ligų miršta tris kartus daugiau žmonių nei nuo visų onkologinių ligų kartu paėmus. „Mirtingumo nuo širdies ir kraujagyslių ligų tendencijos Lietuvoje ir Europos sąjungos šalyse“ tyrimo duomenimis, širdies ir ...
Ne, tai ne paskutinis mados klyksmas. Įsivaizduokite: lauke 26 laipsniai karščio, o jūs... avite uždarus batelius. Kojos prakaituoja, atrodo, jog nuo kaitros pėdos dūsta. Norėtumėte tuojau pat nusiauti ir pasivaikščioti basomis. Tačiau per vėlai pradėjus gydyti nagų grybelį, gali tekti slėpti nagus. Skaitykite 4 žingsnius, kaip pakeisti šią liūd...
Mūsų organizmui neretai prireikia neatidėliotinos pagalbos. Dauguma tokiais atvejais skuba į artimiausią vaistinę – kartais ir visai be reikalo, nes esama ir paprastesnių priemonių įveikti nedideles sveikatos problemas. Viena jų – gydymasis sultimis, kartais galinčiomis padėti ne prasčiau nei vaistai.
Vidutiniškai suaugęs žmogus turi apie 100 milijardų smegenų ląstelių, iš kurių apie 85000 prarandame kasdien. Jei visas savo smegenų ląsteles sujungtume į siūlą, jo užtektų nuo čia iki saulės ir atgal..