Specialistai perspėja, kad besibaigiant vasarai vertėtų būti budriems – rugpjūtį tradiciškai pastebima antroji erkių suaktyvėjimo banga. Vykstant į parkus, miškus ar savo namų kieme prisėdus ant žolės derėtų nepamiršti atsargumo priemonių.
Nors visiems šalies vairuotojams privalomas sveikatos (kartu ir regėjimo) patikrinimas kas penkerius metus, 15 % iš jų ignoruoja šį patikrinimą. Tokius rezultatus atskleidė „Lietuvos draudimo“ užsakymu atlikta Lietuvos vairuotojų apklausa. Tuo tarpu, sociologinės apklausos duomenimis, daugiau nei pusė (51 %) šalies vairuotojų mano, kad net ir me...
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) informuoja, kad visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje, auga sergamumas kokliušu. Užregistruojama vis daugiau kūdikių ir paauglių susirgimų atvejų. Apie augantį sergamumą ir mirtis nuo kokliušo praneša Jungtinės Amerikos Valstijos, Jungtinė Karalystė, Kanada, Rusija ir kitos šalys. Susirūpinimą kelia tėv...
Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba išnagrinėjo bylas pagal Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos prie Ūkio ministerijos pateiktus Produktų saugos įstatymo pažeidimo protokolus dėl UAB „Nersama“ ir UAB „Viskas už vieną eurą“ pavojingų žaislų pateikimo į rinką.
Olimpinės Lietuvos plaukikės pergalės paskatinti, statybininkai, besidarbuojantys „Girstučio“ kultūros ir sporto rūmuose Kaune, tikina, kad moderniausias Lietuvoje 50 m ilgio, 8 takelių baseinas duris lankytojams atvers dar šiemet.
Radiacinės saugos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (RSC) sulaukė dar vieno pripažinimo, nes kaip pagrindinė institucija, kartu su Centrine projektų valdymo agentūra (CPVA) laimėjo konkursą dėl Europos Sąjungos (ES) paskelbto Dvynių projekto „Radiacinės saugos infrastruktūros stiprinimas ir plėtra“ įgyvendinimo Azerbaidžane.
Per pirmąjį šių metų pusmetį Lietuvoje nustatyti 77 nauji ŽIV atvejai. Tai dvigubai daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį (atitinkamai 35 atvejai). Užsikrėtusių ŽIV vyrų dvigubai daugiau nei moterų – atitinkamai 53 ir 24.
Pastaruoju metu šalį alinantys karščiai sparčiai didina skęstančiųjų bei nuskendusių žmonių skaičių.
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) liepos 28 d., šeštadienį, kviečia paminėti Pasaulinę hepatito dieną ir prisijungti prie Pasaulio hepatito aljanso organizuojamos akcijos „Nematau, negirdžiu, nekalbu“. Šios akcijos, kuri vyks visame pasaulyje, dalyviai sieks Guinesso rekordo.
Nuolatinis blyškios šviesos poveikis naktimis, pavyzdžiui, žiūrint televizorių tamsoje arba dirbant kompiuteriu – tiesiausias kelias į depresiją. Kaip pastebi mokslininkai, pagerinti nuotaiką galima tiesiog pareguliavus dienos režimą.
Vilniaus teritorinėje ligonių kasoje (Liauksmino g. 6, Vilnius) gyventojai jau aptarnaujami ir šeštadieniais. Tądien Gyventojų aptarnavimo skyrius dirba nuo 9 iki 13 val.
Australų mokslininkai iš Melburno universiteto įsitikinę: reguliariai vartojamas sojų pienas gali tapti dantų problemų priežastimi.
Nauji tyrimai rodo, kad moterims, kurios vartojo vaistines priemones, padedančias pastoti, gimsta neaukšti vaikai.
Technikos progresas nepadės apsaugoti šiuolaikinės paauglės nuo sunkumų, susijusių su jos organizmo brendimu – pirmosios menstruacijos gali sukelti baimę, nerimą ir daugybę klausimų. Laimei, atsakymus į juos rasti mūsų dienomis visai nesunku – tereikia perskaityti vieną kitą straipsnį internete.
Ekspertų teigimu, moterys, kurioms operacijos metu buvo pašalintas apendicitas, turi kelis kartus daugiau galimybių susilaukti vaikų, ir joms nereikia sukti galvos, kaip gydytis nevaisingumą.
Suaugusieji nesivaržydami stovi gatvėse, burnose ir rankose laikydami rūkstančias cigaretes. Kaip sureaguotumėte, jei prie jūsų prieitų maždaug 5–6 metų pyplys ir paprašytų prisidegti?
Plačiai paplitusi nuomonė, kad seksas nėštumo metu yra kažkas smerktina, kenksminga, tačiau mūsų dienomis atsiranda vis daugiau įrodymų, kad tai netiesa.
Atsakingų restoranų tinkle esančių restoranų galima drąsiai klausti „kas šiandien meniu?“ ir gauti informaciją apie restorane/kavinėje naudojamus produktus, jų sudėtines dalis, alergenų, GMO naudojimą, produktų kilmę, paruošimo būdą ir kitą svarbią informaciją.
Diagnozuoti Parkinsono ligą, kuriai būdingi judėjimo, vegetaciniai ir psichiniai sutrikimai, bus galima atlikus balso analizę.
Gyvoji donorystė mūsų šalyje galima tarp artimų giminaičių ir sutuoktinių. Dažniausios transplantacijos, kai tėvai dovanoja inkstą savo vaikui. Apie ketvirtadalis tokių transplantacijų anksčiau negalėdavo būti atliekamos dėl nesuderinamų donoro ir recipiento kraujo grupių.
Vidutiniškai suaugęs žmogus turi apie 100 milijardų smegenų ląstelių, iš kurių apie 85000 prarandame kasdien. Jei visas savo smegenų ląsteles sujungtume į siūlą, jo užtektų nuo čia iki saulės ir atgal..