Labiausiai paplitusi vyrų urologinė liga – prostatitas. Negydoma tiek ūminė, tiek lėtinė jos forma gali baigtis labai rimtomis komplikacijomis – pielonefritu, cistitu, prostatos adenoma, impotencija ir nevaisingumu.
Žemas testosterono lygis yra susijęs su padidėjusia vyrų diabeto rizika, teigia Edinburgo universiteto mokslininkai. Šis hormonas veikia riebalines ląsteles per androgeninius receptorius, aktyvuodmamas genus, susijusius su nutukimu ir diabetu. Bėgant metams, vyrų kraujyje testosterono lygis krinta, o kartu su nutukimu tai didina diabeto vystymos...
Sloga – tai būklė sukelianti nemažai nepatogumų suaugusiam žmogui, o kūdikiui ši būklė sukelia dar daugiau problemų. Kai kūdikis valgo iš krūties ar buteliuko, jam tenka kvėpuoti tik per nosytę, o jei ji užgulta, pilna sekreto, mažylis jaučiasi labai nelaimingu.
Gastritas – skrandžio arba žarnyno uždegimas, kurį dažniausiai sukelia virusai, bakterijos ir parazitai. Skrandžio uždegimą sukelti gali ir reakcija į naują maistą, ypatingai tai aktualu mažiems vaikams.
Kažkodėl žmonės, kalbėdami apie sveikatą, dažniausiai rūpinasi širdimi ir plaučiais, o kepenis – stambiausią virškinimo liauką – nepelnytai pamiršta. Pasirūpinkime kepenimis taip, kaip jos rūpinasi visu mūsų organizmu.
Kaip gi magnetinės audros veikia žmogų? Dar trisdešimtajame XX amžiaus dešimtmetyje Nicoje (Prancūzija) buvo atsitiktinai pastebėta, kad miokardo infarktų atvejų pagyvenusiems žmonėms daugiausia būdavo tada, kai labiausiai sutrikdavo telefonų stočių darbas ir ryšys tapdavo praktiškai neįmanomas.
Susirgus gastritu pirmiausia reikia kreiptis į gydytoją, kuris ligonį ištirs ir paskirs tinkamiausią gydymą. Ligoniui gali pagelbėti įvairios vaistažolių arbatos, daržovių sultys, kurių patartina gerti atsižvelgiant į skrandžio rūgštingumą.
Tinkamos higienos priemonės mėnesinių metu ypač svarbios, nes padidėja infekcijos rizika. Būtent šiomis dienomis moters organizmas (ypač lytiniai organai) yra imlesnis įvairiems susirgimams. Gydytojai ginekologai yra pastebėję, kad netinkamų higieninių paketų naudojimas menstruacijų metu sukelia odos šutimus, paraudimus, alerginius bėrimus, nie...
Sąvoka „Nesveiko pastato sindromas“ (Sick Building Syndrome) atsirado XX a. 9-ojo dešimtmečio pradžioje. Ja buvo apibrėžiama medicininė-ekologinė problema, susieta su įvairios paskirties patalpų poveikiu žmogaus sveikatai. PSO ekspertai nusakė pagrindines ir sudėtines „Nesveiko pastato sindromo“ priežastis: tai simptomų, tokių kaip odos, akių, n...
Informacinių technologijų korporacija IBM kartu su Bioinžinerijos ir nanotechnologijų institutu sukūrė naują netoksišką antibakterinį preparatą, kuris efektyviai naikina kitiems medikamentams ir antibiotikams atsparias bakterijas. Sintetinis gelis, kurio daugiau nei 90 proc. sudaro vanduo, tikimasi, taps idealiu sprendimu kovojant su medicinos d...
Kiekvienų metų vasario 4-ąją visas Pasaulis mini Kovos prieš vėžį dieną. Lietuvos medicinos studentų asociacija LiMSA sukūrė filmuką, kuriuo ragina visus pasitikrinti, ar nesergi vėžiu, ir nelikti abejingais kovojant prieš šią klastingą ligą. Prie šio filmuko kūrimo prisidėjo garsūs Lietuvos žmonės: televizijos žurnalistas ir laidų vedėjas Rytas...
Nors mes labai dažnai girdime, kaip reikia rūpintis savo burnos higiena ir prižiūrėti dantis, kad jie išliktų sveiki ir gražūs, naujas tyrimas rodo, kad teorinės žinios praktiškai dažniausiai nepritaikomos ir žmonės valytis dantų vis dėlto nemoka.
2013-ųjų - Sveikatingumo metų vasario mėnuo yra skiriamas grūdinimuisi – dvasiniam, psichiniam, fiziniam atsparumui. Dabar, esant dideliam sergamumui gripu, daugiausia valdžios institucijos kalba tik apie skiepus nuo gripo, o apie natūralų imunitetą arba užmirštama kalbėti, arba sąmoningai nutylima, kad kuo daugiau skiepytųsi, o ne grūdintųsi. V...
Pasirodo, kad žmogaus organizmas geba pats pasigaminti aspiriną ir kai kuriuos kitus vaistus. Taigi, galbūt prieš geriant vaistus reikėtų susimąstyti, ar jie tikrai mums reikalingi?
Magnetinio rezonanso tomografija (MRT) - vienas iš naujausių, pažangiausių ir saugiausių tyrimo metodų šiuolaikinėje medicinoje. MRT metu yra naudojamas stiprus magnetinis laukas ir radijo dažnių bangos, kurių pagalba išgaunamas detalus vidaus organų ir minkštųjų audinių vaizdas.
Riešutų mėgėjai pasižymi mažesne rizika sirgti širdies ligomis – Harvardo mokslininkai nustatė, kad vyrai, kurie du ar daugiau kartų per savaitę valgo riešutus, 47 proc. rečiau miršta nuo širdies priepuolio nei tie, kurie riešutų nevalgo.
Ilgą laiką apie podagrą sklandė daugybė mitų, pavyzdžiui, kad podagra – tai gausiai ir riebiai valgančių, nesaikingai alkoholį vartojančių žmonių liga. Kadangi senais laikais tokį gyvenimo būdą galėjo gyventi tik turtingieji, podagra buvo vadinama karalių liga.
Rimvydas Židžiūnas – mokymų projektų „Social Games" įkūrėjas ir vadovas, asmeninio efektyvumo treneris, sukaupęs 16 metų mokymų vedimo ir asmeninio konsultavimo patirtį. Reiktų pabrėžti, kad Rimvydas yra praktikas, kuris visus savo sugebėjimus ir žinias realizuoja savo profesinėje veikloje bei asmeniniame gyvenime – būtent todėl jo vedami semina...
Kosulys, lydimas švokštimo ir sunkaus kvėpavimo - kelia susirūpinimą. Ypatingai tuomet, jei kosulys pasirodo netikėtai, priepuoliškai, o vos jam praėjus ir vėl jaučiatės puikiai. Toks kosulys – dažniausias bronchinės astmos požymis.
Mūsų įprastas mąstymas nuolatos sukasi problemų ir jų sprendimų rate. Tad ne tik darbe, bet ir laisvalaikiu visada ieškome problemų ir su jomis kovojame arba vengiame. Toks stereotipinis mąstymas ilgainiui pradeda kaupti įtampą, nerimą, nuovargį ir nepasitenkinimą savimi bei pasauliu. Ar galima pabėgti iš šio užburto rato? Ar galima gyventi ir n...
Visam kojos nagui užaugti reikia 12-18 mėnesių.