Kardiologai skambina pavojaus varpais – Lietuvoje su širdies ligomis susiduria vis daugiau net ir pačių jauniausių pacientų. Norint džiaugtis sveika širdimi ir kraujagyslėmis, ypatingą dėmesį vertėtų skirti gyvenimo būdui. Naujausi tyrimai atskleidžia paprastą triuką, kuris padės gyventi ilgą ir kokybišką gyvenimą bei džiaugtis sveika širdimi.
Svarbu ne tik tai ką valgome, bet ir kada valgome
Tyrėjai nustatė, kad valgymas po 21 val. yra susijęs su 28 proc. didesne tikimybe patirti insultą. Be to, pacientai, kurie pusryčius valgo 9 val. ryto, turi 6 proc. didesnę tikimybę susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis nei tie, kurie pusryčiauja 8 val. ryto.
Tyrimo rezultatai taip pat atskleidė, kad ilgesnis tarpas tarp vakarienės ir pusryčių yra susijęs su mažesne insulto ir infarkto rizika. Tuo tarpu norintieji sureguliuoti spaudimą, turėtų išbandyti protarpinį badavimą, kuris teigiamai veikia kraujagyslių ir širdies veiklą.
„Įprotis anksčiau valgyti pirmą ir paskutinį dienos patiekalą bei ilgesnio naktinio badavimo laikotarpis gali padėti išvengti širdies ir kraujagyslių ligų rizikos“, – tyrimo išvadomis dalijosi gydytojas Bernard Srour.
Kokių maisto produktų vertėtų vengti?
Daugelyje šaldytuvų esantys populiarūs maisto produktai gali būti kenksmingi širdies sveikatai ir netgi tapti pavojingų širdies ligų sukėlėjais.
Portalui express.co.uk kardiologas Suntharas Kanaganayahamas išdavė, jog norint išvengti širdies ligų, vertėtų vengti net keleto maisto produktų.
„Kaip kardiologas, esu linkęs atsisakyti maisto produktų, kuriuose yra daug nesveikų riebalų, druskos ir pridėtinio cukraus. Vengiu greito maisto, perdirbtos mėsos, pavyzdžiui, šoninės, dešrelių ir panašiai“, – paklaustas, kokių produktų niekada nevalgo, teigė kardiologas.
Liežuvis turi apie 9000 skonio receptorių. Skonis geriausiai skiriamas esant 24 laipsniams Celsijaus
Kitas faktas
Komentarai