Ruošiant patiekalus su daržovėmis itin lengva sutaupyti, o ypač jeigu kaip tik šiuo metu imamas jų derlius. Pasirinkus tinkamus prieskonius bei fantaziją, daržovės gali įgauti įvairiausius skonius ir kvapus, nukeliačius į egzotiškiausias šalis. Sveikatai palankios mitybos konsultantė, gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė primena, kad superdaržove vadinami moliūgai rudenį puikiai praturtina mitybos racioną – juose gausu naudingų mineralų ir vitaminų. Prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovė Olga Suchočeva primena, kad moliūgų panaudojimo būdų virtuvėje – begalės, o jų likučius ar pasiruoštą tyrę galima užšaldyti ir visada po ranka turėti paruoštukų greitai vakarienei.
Panaudojimo būdų – galybė
Moliūgas – nebrangi ir nekaloringa daržovė, tinkanti tiek vaikams, tiek senyvo amžiaus ar net itin skaičiuojantiems kalorijas žmonėms. Sveikatai palankios mitybos konsultantė, gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė primena, jog iš moliūgų galima ruošti ne tik klasika tapusias trintas sriubas, bet ir juos panaudoti daržovių apkepams, pakeičiant juose dalį bulvių arba kepiniams, keičiant juose dalį miltų.
„Moliūguose gausu mineralinių medžiagų: kalio, vario, mangano, šiek tiek geležies. Ši daržovė turtinga skaidulų ir antioksidantų – beta karoteno ir liuteino, kurie reikalingi žmogaus regai. Be to, moliūguose galima rasti įvairių vitaminų: A, C, E ar K, kuris itin reikalingas kraujo krešumui, kaulų būklei bei kitoms žmogaus organizmo funkcijoms palaikyti“, – apie moliūgų naudą pasakoja gydytoja.
Tiesa, ne ką mažiau vertingos yra ir moliūgų sėklos, kuriomis galima skaninti salotas ar sriubas: „Sėklose yra daug Omega 3 bei Omega 6 riebalų rūgščių, taip pat ir antioksidantų, kurie padeda palaikyti gerą ląstelių būklę bei užkirsti kelią laisvųjų radikalų poveikiui.“
Tampa ne sezonine, bet įprasta daržove
Prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovė Olga Suchočeva pastebi, jog moliūgas vis labiau tampa ne sezonine, bet įprasta daržove, kurią parduotuvėje galima nusipirkti ištisus metus ir iš jos gaminti įvairiausius patiekalus. Vis dėlto, kol kas šios daržovės perkamumo pikas prasideda nuo spalio pabaigos.
„Šiuo metu prekybos centruose pirkėjams siūlome net penkių rūšių iš Lietuvos ūkių ir kaimyninės Latvijos atvežtus moliūgus: sviestinį, paprastąjį, skirtą kepimui, muskatinį bei spagetinį. Sviestiniais moliūgais prekiaujame visus metus, iš jų galima gaminti troškinius, dėti į salotas, naudoti verdant trintas sriubas ar dėti į pyragų įdarą. Užsisakant moliūgus elektroninėje parduotuvėje www.rimi.lt, galima rinktis juos norimo dydžio: gauti visą, sveriantį virš 1,5–3 kg arba, perpjautą, sveriantį mažiau. Tai labai patogu, nes moliūgą pristatysim iki pat namų durų“, – rekomenduoja komercijos operacijų vadovė.
Nors moliūgai yra sezoninė daržovė, juos valgyti galima ištisus metus – užšaldyti ar kitaip užsikonservuoti žiemai. Tai ypač gera išeitis, kai nėra rūsio, kuriame būtų galima ilgiau išlaikyti moliūgą. Geriausia, pasak ekspertės, didesnius neprapjautus moliūgus laikyti sausoje, vėsioje ir tamsioje vietoje, apsaugotoje nuo šalčio bei tiesioginių saulės spindulių – balkone, tamsesniame kambaryje ar sandėliuke. Tačiau tokiu atveju svarbu, kad šalia moliūgų nebūtų šildymo įrenginių. Taip pat – juos galima apdengti audeklu, kad daržovė nebūtų veikiama šviesos.
O. Suchočeva primena, jog sutaupyti apsiperkant rudens šventėms galima atidžiai sekant akcijas prekybos centruose, prisijungus prie savo paskyros adresu www.rimi.lt arba programėlėje telefone, taip pat „Mano Rimi“ kortelių terminale parduotuvėse.
RECEPTAS
Lazanija su moliūgais
Šiam paprastam receptui nereikės lazanijai įprasto Bešamelio ir pomidorų padažų – juos atstos moliūgų tyrė, kurios pasiruošti galima iš anksto arba panaudoti jau užšaldytą.
Patiekalui reikės:
Kaip gaminti:
Skanaus!
Viename kvadratiniame pažasties odos centimetre gali būti iki 500 milijonų bakterijų
Kitas faktas
Komentarai