Norite gyventi ilgą, pilnavertį gyvenimą ir išvengti ligų? Tuomet pats laikas pradėti rūpintis savo mityba. Express.co.uk teigia, kad norint išvengti vėžio diagnozės, į mitybos racioną vertėtų įtraukti 6 maisto produktus.
Žalioji arbata
Gali būti, kad kasdien išgeriate bent skardinę gaiviųjų gėrimų, tačiau toks įprotis nieko gero neduos. Jei norite džiaugtis gera sveikata ir gražia oda, gaiviuosius gėrimus pakeiskite puodeliu žaliosios arbatos. Pasirodo, kad šioje arbatoje yra antioksidantų, vadinamų katechinais, kurie turi apsauginį poveikį nuo vėžio.
Česnakai ir svogūnai
Česnakuose ir svogūnuose gausu sieros junginių, kurie gali sumažinti tam tikrų vėžinių susirgimų, ypač virškinamojo trakto vėžio, riziką.
Be to, česnakai ir svogūnai gali būti puikus pigus įvairių patiekalų priedas suteikiantis intensyvų skonį ir kvapą.
Pomidorai
Pomidoruose gausu likopeno – antioksidanto, kuris gali padėti sumažinti prostatos vėžio riziką. Pomidorais pagardinkite salotas, valgykite, kaip priedą prie mėsos patiekalų bei žuvies. Tai itin universali daržovė, kurią galima valgyti tiek žalią, tiek virtą ar keptą.
Alyvuogių aliejus
Ar žinojote, kad viduržemio jūros regione gyvenančios moterys su krūties vėžiu susiduria net 50 proc. rečiau nei, pavyzdžiui, amerikietės. Taip yra ne be reikalo.
Pasirodo, kad viduržemio regione beveik visuose patiekaluose naudojamas alyvuogių aliejus, kuriame gausu antioksidantų kovojančių su vėžinėmis ląstelėmis.
Vynuogės
Raudonųjų vynuogių sėklose yra super antioksidanto – aktyvino. Ši su vėžiu kovojanti cheminė medžiaga, kurios taip pat yra raudonajame vyne ir raudonųjų vynuogių sultyse, gali veiksmingai apsaugoti nuo tam tikrų rūšių vėžio, širdies ligų ir kitų lėtinių degeneracinių sutrikimų.
Žuvis
Riebioje žuvyje, pavyzdžiui, lašišoje, tune ir silkėje, yra omega-3 riebalų rūgščių, kurios susijusios su mažesne prostatos vėžio rizika. Jei šiuo metu nevalgote žuvies, pats laikas įtraukti tokius patiekalus į mitybą. Kitas būdas gauti omega-3 – valgyti linų sėmenis.
Širdies ir kraujagyslių ligos – sveikatos sutrikimas, kasmet nusinešantis daugiausia žmonių gyvybių.
Kitas faktas
Komentarai (2)