Nuo seniausių laikų žmones domino sapnai ir jų vaidmuo mūsų gyvenime. Nors mokslininkai atliko daugybę skirtingų tyrimų, mėgindami išsiaiškinti kodėl sapnuojame ir kokia yra sapnų prasmė, vis dėlto sapnų fenomeną vis dar gaubia daugybė paslapčių. Ar pastebėjote, kad tam tikri sapnai yra linkę kartotis? Pasak psichoanalitikų, kartais sapnai gali padėti išsiaiškinti užslėptus žmogaus troškimus, poreikius bei atskleisti kas dedasi pasąmonėje.
Sapnus įkvepia emocijos
Pasak neuropsichologės Sanam Hafeez, pastebėta, kad nepaisant kultūrinių skirtumų, egzistuoja tam tikros temos, kurios dažniausiai pasikartoja žmonių sapnuose. Mokslininkė sako, kad tai gali lemti panašūs visų žmonių emociniai išgyvenimai bei patiriami sunkumai.
Dažniausiai sapnai yra įkvėpti stiprių emocinių išgyvenimų – baimės, nerimo, liūdesio, džiaugsmo, aistros ar laisvės pojūčio. Sapnų turinys priklauso nuo tuo metu žmogaus išgyvenamų įvykių ir gyvenimo aplinkybių. Pavyzdžiui, moksleiviai dažniau sapnuoja mokyklą, o suaugusieji darbą ar buities įvykius.
Sapnų interpretacijos
Knygų apie sapnus autorius, mokslininkas W. Christopher Winter sako, kad nors mokslinių duomenų pagrindžiančių sapnų reikšmę nėra, visgi egzistuoja tam tikri sapnų paaiškinimai ir interpretacijos galinčios atskleisti kas vyksta žmogaus pasąmonėje.
Lietuvoje iš tūkstančio gyventojų nuo gripo pasiskiepija vidutiniškai 30 asmenų, Latvijoje - 65, Estijoje – 52 asmenys. Tuo tarpu JAV tūkstančiui gyventojų tenka net 250 pasiskiepijusių, Europoje vidutiniškai – 177.
Kitas faktas
Komentarai (1)