Ypatingai per įvairias šventes žmonės yra linkę daug ir dažnai valgyti nesuderintą maistą, mažai judėti, daug laiko praleisti sėdėdami, su maistu vartoti alkoholį.
Dėl to vėliau skundžiamasi pilnumo, sunkumo jausmu. Skrandžio veiklos sutrikimai dažniausiai pasireiškia skausmu epigastriume, rėmens graužimu, pykinimu, kai kada ir vėmimu, spazminiais skausmais pilvo ir skrandžio srityje.
Gresia rimtomis komplikacijomis
Persivalgymas gali baigtis rimtomis komplikacijomis: sukelti skrandžio, kasos ar kepenų uždegimus, išprovokuoti kepenų dieglį, kurie būdingi tulžies pūslės akmenligei, gali atsirasti ar paūmėti opaligė. Virškinimo sutrikimus taip pat gali sukelti ir blogai sukramtytas, paskubomis suvalgytas maistas. Dar viena prastos savijautos priežastis – valgymas vėlai vakare.
Jei vaišės jūsų skrandžiui pasirodė per sunkios ar neįprastos, pasidarė negera ar sutriko virškinimas, pirmiausia griebkitės ne vaistų, o vandens.
„Sunegalavus, vandenį reikėtų gurkšnoti dažnai, bet po nedaug, daugiau pajudėti, pavaikščioti, kad išsijudintų visas organizmas, o taip pat ir skrandis. Jei savijauta nepagerėja, teks ateiti iki vaistinės – gelbėsime mes“, - šypsosi rūpestinga „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė Ingrida Mažuolienė.
Gudrūs būdai išvengti persivalgymo:
• Kad vaikai suvalgytų daugiau daržovių, jas patiekite žaismingai –išpjaukite įvairiomis figūrėlėmis, išdėliokite linksmus personažus.
• Maistą į lėkštes dėkite nedidelėmis porcijomis.
• Dažniau atsikelkite nuo stalo: judėdami suvalgome mažiau.
• Kad nepadaugintumėte alkoholio, gerkite iš aukštų siaurų stiklinių.
Jeigu jaučiate danties skausmą, pridėkite prie danties gabaliuką svogūno. Skausmas turėtų atlėgti.
Kitas faktas
Komentarai (1)