Patarimai, kaip įveikti arba sumažinti priklausomybę bulvių traškučiams

Patarimai, kaip įveikti arba sumažinti priklausomybę bulvių traškučiams
@ Shutterstock

Bulvių traškučiai yra ypač nesveikas užkandis ne tik todėl, kad juose būtų daug riebalų ir kalorijų. Gerokai apkepintose, sudegintose bulvėse yra cheminės medžiagos, vadinamos akrilamidu, kuri gali padidinti vėžio riziką. Tačiau bulvių traškučiai daugeliui yra labai skanūs, sukelia priklausomybę – jų norisi vis daugiau, net ir tuomet, kai jaučiamas sotumas. Priklausomybę bulvių traškučiams padės įveikti, arba bent jau sumažinti, šie keli žingsniai:

 

 1. Nustatykite situacijas ir nuotaikas, kurios jums gali sukelti potraukį bulvių traškučiams. Kadangi valgant nesveiką maistą, smegenyse gali išsiskirti endorfinai – cheminės medžiagos, kurios leidžia pasijausti laimingu, potraukis bulvių traškučiams dažnai gali pasireikšti, kai jaučiate liūdesį, įtampą ar nuovargį. Suprasdami, kokie veiksniai, situacijos, emocijos, paskatina valgyti traškučius, gebėsite geriau save suvaldyti – pasiruošdami iš anksto artėjančioms situacijos arba netgi jų išvengdami.

   

 2. Pakeiskite bulvių traškučius į sveikesnį maistą, kuris padės patenkinti tuos pačius poreikius. Pavyzdžiui, jei trokštate kažko sūraus, t. y. druskos, rinkitės lengvai pasūdytus riešutus, kuriuose gausu sveikų aliejų ir riebalų. Taip pat, jeigu norite pajausti bulvės skonį, rinkitės orkaitėje keptą saldžiąją bulvę, kurioje yra daug vitamino A ir skaidulų.

   

 3. Dažnai užkandžiaukite sveiku maistu, kad cukraus kiekis kraujyje būtų stabilus. Kelias valandas nieko nevalgant tarp pagrindinių dienos valgių, gali sumažėti cukraus kiekis kraujyje, o tai paaiškina potraukį daug angliavandenių turinčiam, nesveikam ir greitam maistui. Saikingas užkandžiavimas vaisiais, daržovėmis, grūdais, humusu, riešutais ar sūriu, gali padėti išvengti kylančio poreikio suvalgyti bulvių traškučių.

   

 4. Išgerkite stiklinę vandens arba kramtykite mėtinę gumą. Mėtinė kramtoma guma padės „užimti“ burną ir suteiks ilgam skonio, kuris nesuderinamas su sūriais bulvių traškučiais, taigi jūs būsite mažiau linkę prisikirsti bulvių traškučių. Išgerta stiklinė vandens taip pat gali padėti sumažinti potraukį traškučiams.

   

 5. Normuokite suvalgomų bulvių traškučių porcijų dydį. Jei vis tiek negalite atsispirti pagundai suvalgyti bulvių traškučių, stenkitės juos valgyti iš mažesnio indelio ar pakelio, kad išvengtumėte persivalgymo.

Komentarai