Patarimai, jei slegia tamsios, niūrios dienos

Patarimai, jei slegia tamsios, niūrios dienos

Žiemą naują dieną pradedame dar neišaušus, po darbų namo taip pat grįžtame tamsoje. Tamsa mus veikia ne tik psichologiškai, bet ir fiziologiškai.

Kaip nepasiduoti niūrioms mintims ir išlikti pozityviems?

Stebuklingų vaistų nėra

Rūpestinga „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė sako, kad preparatų, padedančių žmogui būti sveikesniam, stipresniam, galima pasiūlyti, tačiau laimės suteikiančių vaistų nėra.

„Viskas priklauso tik nuo paties žmogaus ir nuo jo pastangų: jei žmogus ieško pozityvumo, jis ir tamsiu metų laiku bus patenkintas, jeigu žmogus pesimistas, jam visuomet bus blogai. Žmogus savo laime, kaip ir sveikata, pirmiausia turi rūpintis pats“, - sako K. Vaičaitienė.

Anot jos, kiekvienas ieškantis gali nesunkiai rasti patarimų, kaip pagerinti savijautą, nuotaiką, kaip padėti ne tik sau, bet ir kitiems: užtenka ateiti į vaistinę ir pasitarti su rūpestingu vaistininku, kuris žino ne viena gerą patarimą, kaip kovoti su tamsiu metų laiku paaštrėjančiomis sveikatos problemomis. „Tačiau žmogui galime padėti tik tuomet, kai kreipiasi. Labai norėčiau visus paraginti stengtis patiems kontroliuoti savo jausmus, emocijas, ieškoti būdų išlikti pozityviems – niekas neprivalo mūsų linksminti“, - sako rūpestinga vaistininkė.

D vitamino trūksta beveik visiems

Vaistininkė įsitikinusi, kad kontroliuoti savo emocijas tikrai yra įmanoma. „Žinoma, kartais mes visi turime rimtų problemų, kurias tiesiog būtina išspręsti. Tačiau, jei pesimizmas yra pastovus ir be rimtos priežasties, nepasitenkinimas viskuo kyla netgi ir neturint rimtų rūpesčių, nereikėtų ignoruoti tokios savo būsenos, o kreiptis į psichologą ar vaistininką, kuris patars, ko imtis, kokius vitaminus vartoti“, - sako K. Vaičaitienė.

Pasak jos, vitaminą D, kuris netgi vadinamas laimės, geros nuotaikos vitaminu, tamsiuoju sezonu tikslinga vartoti kiekvienam gyvenančiam Lietuvoje. Atlikti tyrimai rodo, kad šio vitamino trūksta net 80 proc. Lietuvos gyventojų.

„Esu tikra, kad kiekvienas turime rasti savo kelią į gerą savijautą, susikurti savo laimę. Be to, tikrai daug kas priklauso ir nuo mūsų požiūrio. Jei tamsu, nebūtina liūdėti, galime tiesiog ilgiau pailsėti, pamedituoti, pabūti su savimi, su gera knyga, su artimaisiais. Visa tai taip pat yra laimė, tik reikia mokėti įvertinti tai, ką turime, ir tuo džiaugtis“, - primena vaistininkė.

 

Komentarai

Ar žinote, kad...

JAV specialistai teigia, kad gripas gali kelti daug didesnį pavojų negu raupai ar juodligė – jie nustatė, kad esama ryšio tarp gripo ir mirtinų infarkto atvejų, ir tvirtina, jog su gripu susijusių mirčių esama keturis kartus daugiau, negu iki šiol teigta.

Kitas faktas