Neįtikėtinos apsikabinimų naudos sveikatai, apie kurias dar nežinojote

Neįtikėtinos apsikabinimų naudos sveikatai, apie kurias dar nežinojote
@ Shutterstock

Apkabiname kitus, kai esame susijaudinę, laimingi, liūdni ar bandome paguosti. Apkabinimas padeda išreikšti emocijas, pasijausti geriau. Pasirodo, net ir moksliškai įrodyta, kad apkabinimai mus gali padaryti fiziškai ir psichiškai sveikesniais bei laimingesniais. Pasak mokslininkų, apkabinimo nauda viršija tą šiltą jausmą, kurį patiriate, kai ką nors laikote glėbyje, tai – gali būti daugelio problemų sprendimo būdas.

 

Susipažinkite su daugiau naudų, kurias teikia apsikabinimai:

 

  1. Apsikabinimas, siekiant parodyti, kad palaikote kitą žmogų ir jį suprantate, padeda sumažinti patiriamą stresą. Kai draugas ar šeimos narys susiduria su kažkuo skaudžiu ar nemaloniu, apkabinkite juos. Mokslininkai teigia, kad palaikymas, išreikštas apsikabinimu, gali sumažinti patiriamo streso lygį ir tam, kuris guodžiamas ir net tam, kuris guodžia.

     
  2. Dažni apsikabinimai gali sustiprinti imuninę sistemą ir apsaugoti nuo kai kurių ligų. Tyrimo metu, kuriame dalyvavo daugiau nei 400 suaugusiųjų, mokslininkai nustatė, kad apsikabinimai gali sumažinti tikimybę, kad žmogus susirgs peršalimo virusais. Dalyviai, turintys didesnę paramą iš artimųjų ir sulaukę daugiau apsikabinimų, rečiau sirgo nei tie, kurie nesulaukė apkabinimų.

     
  3. Pagerina širdies veiklą. Apkabinimai gali netgi sumažinti širdies ritmą ir kraujospūdį.

     
  4. Padeda jaustis laimingesniais. Oksitocinas yra kūno cheminė medžiaga, kurią mokslininkai kartais vadina „glamonės hormonu“ – jis taip pat gaminasi, kai apsikabiname. Oksitocinas siejamas su laime ir mažesniu stresu. Mokslininkai nustatė, kad šis hormonas ypač stipriai veikia moteris – dėl jo sumažėja kraujospūdis ir streso hormonas noradrenalinas.

     
  5. Sumažina jaučiamą baimę. Mokslininkai nustatė, kad apsikabinimai gali sumažinti jaučiamą nerimą, ypač žmonėms, turintiems žemą savivertę. Toks šiltas prisilietimas taip pat padeda sumažinti mirties baimę ir ištverti gedėjimo laikotarpį. Mokslininkai taip pat nustatė, kad net negyvo daikto apkabinimas, pavyzdžiui, žaislinio meškiuko, gali padėti sumažinti žmonių baimę dėl jų egzistavimo baigties.

     
  6. Gali padėti sumažinti jaučiamą skausmą. Vieno tyrimo metu fibromialgija (tai – reumatinė liga, kurios pagrindiniai simptomai yra išplitęs skausmas ir nuolatinis nuovargis, taip pat prasta nuotaika, depresija, nerimas) sergantiems žmonėms buvo taikomi šeši prisilietimų gydymo būdai. Kiekvienos procedūros metu buvo lengvai paliečiama oda. Dalyviai pranešė apie gyvenimo kokybės pagerėjimą ir sumažėjusį skausmą, kuomet būdavo dažniau apkabinami.

     
  7. Padeda artimiau bendrauti su kitais žmonėmis. Apkabinimas yra labai paguodžiantis ir komunikabilus prisilietimo būdas.

Komentarai

Ar žinote, kad...

Jeigu jaučiate danties skausmą, pridėkite prie danties gabaliuką svogūno. Skausmas turėtų atlėgti.

Kitas faktas