Kas yra kosulys, savo kailiu anksčiau ar vėliau tenka patirti kiekvienam. Kartais norint įveikti šią problemą nereikia skubėti ryti mikstūrų ir tablečių – užtenka ir visai negudrių (tačiau laiko patikrintų) priemonių.
Medus. Bene dažniausiai naudojama natūrali priemonė nuo kosulio. Jaučiate, kad tuoj prasidės kosulio priepuolis? Pamažu sučiulpkite šaukštuką medaus, stengdamiesi, kad jis suteptų visą gerklę.
Stiprų kosulį nuslopins žolelių (pavyzdžiui, melisų, mėtų) arbatos su citrina, imbieru. Į šiek tiek atvėsusias galima įmaišyti ir truputį medaus.
Klasikinis vaistas nuo kosulio – puodelis šilto pieno su šaukšteliu medaus ir trupučiu sviesto. Gerkite prieš miegą ir kai tik prasideda kosulio priepuoliai.
Bananai. Šie tropiniai vaisiai taip pat nepakeičiami – ypač šis vaistas patinka mažiems vaikams: pertrinkite 1 bananą ir sumaišykite su stikline karšto virinto vandens, suvalgykite, kol neatšalo. Galima įmaišyti pusę šaukštelio medaus (jei nesate alergiški). Vartoti 3–4 kartus per dieną.
Šaltalankiai. Šviežius arba šaldytus šaltalankius užpilkite šiltu vandeniu, gerai nuplaukite ir sutrinkite, kad išeitų sultinga košelė. Užplikykite kaip arbatą, pagal skonį įdėkite cukraus arba medaus, gerti būtinai šiltą 6–8 kartus per dieną, ir kosulys greitai praeis.
Šaltalankių aliejus. Sutepkite aliejuje suvilgytu vatos tamponu gerklę (gerklės gleivinę), įlašinkite į šnerves po 1–2 lašus šaltalankių aliejaus. Per dieną šią procedūrą reikia pakartoti kelis kartus (būtinai po valgio, o ne prieš jį).
Sviestas ir kiaušinių tryniai. Pertrinkite 2 trynius su 2 arbatiniais šaukšteliais sviesto, 1 desertiniu šaukštu krakmolo ir 2 desertiniais šaukštais medaus. Vartokite po 1 desertinį šaukštą 4–5 kartus per dieną prieš valgį.
Vidutiniškai per savo gyvenimą žmogus atsako į 45228 telefono skambučius
Kitas faktas
Komentarai